Місцеві чиновники наживаються на реалізації "міських програм"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Як з'ясувало «Дзеркало тижня», окрім чималих зарплат, місцеві чиновники "освоюють" додаткове фінансування від реалізації так званих міських програм.

Як з'ясувало «Дзеркало тижня», окрім чималих зарплат, місцеві чиновники "освоюють" додаткове фінансування від реалізації так званих міських програм. Такі програми охоплюють мало не кожну сферу місцевого життя - від закупівлі цвяхів до масштабних проектів у сфері водопостачання. Справа в тому, що «програми» дозволяють освоювати кошти бюджету без огляду на КРУ. Причому схеми освоєння «через програми» від міста до міста різняться. Так, наприклад, у Запоріжжі реалізація програми «ефективного управління органами місцевого самоврядування» дозволяє чиновникам отримувати додаткові гроші до зарплати. У Дніпропетровську, окрім цієї простої схеми, використовується ще й більш тонка - через комунальні підприємства. Зокрема, у Дніпропетровській міськраді започатковано цілу низку комунальних підприємств (КП), які заробляють на наданні послуг фактично самим собі. Предметом діяльності КП «Будинку міської ради» (зауважте, не «будівлі», а «будинку») є «раціональна експлуатація приміщень та споруд» міської ради, «проведення їхніх капітальних і поточних ремонтів» і «виконання заходів протипожежної безпеки». І відповідно до статуту це комунальне підприємство за результатами такої діяльності «отримує прибуток», віддаючи до бюджету лише 15% своїх післяподаткових доходів. Ним виконується програма «утримання будинків міської ради», фінансування якої з року в рік зростає: при статутному фонді близько 8 млн грн. «Будинки міської ради» у поточному році «освоюють» 6,7 млн грн. У наступному році ця сума може вирости вдвічі - підприємство планує збільшити свій статутний фонд до 17 млн грн. за рахунок прийняття на баланс низки «будинків і приміщень». Втім, враховуючи, що у Дніпропетровській міськраді допускається існування управлінь без повноважень, все вищезгадане здається не таким вже страшним. Так, із січня 2009-го по квітень 2010-го у міськраді функціонувало управління з питань підготовки та проведення Євро-2012. У травні 2009 року стало відомо, що цей матч проводитися в Дніпропетровську не буде, але управління ще майже рік продовжувало існувати. «Освоївши» за цей час ще близько 400 тисяч грн. Мовою контрольно-ревізійних органів це може називатися неефективним використанням бюджетних коштів. Але, на щастя чиновників, КРУ до Дніпропетровської міськради вже два роки не заглядало. А прокуратура проблемою витрачання бюджетних коштів і зовсім не переймається. Тому чиновникам вдається підтримувати імідж Дніпропетровська як міста-банкрута: мало того, що представники влади з року в рік повторюють, що їм не вистачає коштів на компенсацію проїзду пільговиків, так у 2009 році тільки на будівництво і реконструкцію будівель, що знаходяться в комунальній власності, був отримано кредит на суму 13,2 млн гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі