Топ Новини

Місце члена окружкому на виборах продають за 10-20 тис. доларів

3 вересня 2012 в 11:00
Технічні партії, що отримали в результаті жеребкування ЦВК місця в окружних виборчих комісіях, продають їх великим політсилам. За місце голови чи секретаря просять 20 тис. доларів. Рядовий член коштує дешевше - 10 тис. доларів.

У Комітеті виборців України (КВУ) прогнозують зміну складу в окружних, дільничних виборчих комісіях до моменту виборів майже наполовину.

«Ми прогнозуємо, що майже половина членів комісій до моменту виборів, ті, які були делеговані, зміняться. Зараз називають навіть певні розцінки. Щоб змінити члена комісії на нового треба заплатити 10 тис. доларів. Щоб замінити члена комісії з керівного складу, голову або секретаря - це коштує близько 20 тис. доларів», - розповів голова правління КВУ Олександр Черненко на прес-конференції в понеділок, 3 вересня.

- Великі політсили скуповують місця в окружних виборчкомах у своїх «технічних» колег

За його словами, це стало можливим внаслідок того, що маловідомі партії отримали можливість делегувати своїх кандидатів у дільничні та окружні виборчі комісії і які «просто не збираються там працювати». «З цих 19 партій більшість абсолютно невідомі і ніколи не брали активної участі у виборах. І є всі підстави вважати, що ці партії технічні», - зазначив Черненко.

Зокрема, він повідомив, що станом на 30 серпня у 80% комісій вже відбулася зміна складу. «Таким чином, через технічні партії, технічних кандидатів ми отримаємо повністю порушений баланс у комісіях», - підсумував Черненко.

Як повідомлялося, за підсумками жеребкування, проведеного ЦВК, право на включення своїх кандидатур до складу окружних комісій окрім п'яти парламентських фракцій отримали 19 партій з 81, які подали подання.

Зокрема, квоту на включення своїх членів у всі 225 окружкомів отримали партії «Молодь до влади» і «Братство», які висунули по 1 кандидату в мажоритарних округах, «Русь єдина» (3 кандидата), в 221 окружкомі - партія «Русское единство» (5 кандидатів), в 220-ти - «Союз анархістів України» (1 кандидат), в 212-ти - партія «Єдина Родина» (1 кандидат).

У той же час партії «УДАР» Віталія Кличка та ВО «Свобода» не матимуть жодного місця в складі окружкомів.

Читайте також:

Жеребкування ЦВК призвело до несправедливого представництва партій в окружних комісіях

У Комітеті виборців не виключають, що для фальсифікації виборів можуть використовувати «клонів»

Голова ЦВК: Кожна осудна політична сила здатна захистити результат на виборах

Партії «Удар» і «Свобода» залишилися без місць в окружних комісіях: жеребкування ЦВК

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...