Топ Новини

Міліція перешкоджала мирним акціям у Білорусі і затримувала їх учасників (відео)

16 червня 2011 в 07:44
15 червня у Мінську і по всій Україні проводилася акція, ініційована громадою «Революція через соціальну мережу» на сайтах «Вконтакте» і Facebook. Учасниками акції солідарності стали тисячі людей. Окрім Мінська, люди зібралися також у Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Барановичах, Борисові, Орші, Солігорську, Бобруйську, Мозирі, Молодечно, Полоцьку, Слуцьку, Вілейці, Жодіно, Ліді і Кобрині.

Найчисельнішою стала акція у центрі Мінська. За різними оцінками, у ній взяли участь кілька тисяч осіб. Вони планували зібратися на Жовтневій площі, проте за годину до оголошеного початку акції (19.00) площа була обнесена металевими турнікетами і оточена міліцією. Була оточена також площа Свободи.

Правоохоронці відтісняють учасників акції у Мінську з площ:

Ініціаторами акції стали активісти групи «Революція через соціальну мережу", зареєстрованої в мережах «Вконтакте» і Facebook. Вони закликали білорусів прийти 15 червня о 19.00 на головну площу свого міста, і протягом години знаходитися там. «Не треба ніяких, прапорів і транспарантів, не треба ніякої символіки», - підкреслювали вони.

У багатьох містах, незважаючи на мирний і навіть "мовчазний" характер акцій, пройшли затримання їх учасників працівниками правоохоронних органів.

У Вітебську спецназівці затримали три людини. На площі Леніна у Бресті міліція затримала 11 осіб, у тому числі журналістів. На підході до головної площі Солігорська затримали 19 осіб. Затримання були жорсткі. Деяких били, причому затримання проводили люди в цивільному, які приїхали з Мінська.

У Гомелі спецназ розігнав учасників акції мовчазної солідарності, є затримані, у тому числі журналісти.

Після розгону акції у Гомелі: учасники відмовилися залишити площу і вишикувалися "у чергу за квасом":

У Бобруйську міліціонери провели «перепис населення». Ще о 18 годині по периметру площі Леніна було виставлено міліцейські «кордони», які намагалися не допустити збору людей на площі.

У Борисові було затримано 27 осіб. Затримання учасників мирних акцій відбувалися і в інших містах. Більшість затриманих було звільнено за кілька годин.

Затримання у Гродно:

У всіх містах, в яких проходили акції, міліція перешкоджала їх учасникам.

участникам.

За матеріалами: , , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...