Майбутнє українсько-польських відносин під питанням через ставлення Києва до УПА – Качинський

30 січня в 14:33

Голова польської правлячої партії заявив, що українські націоналісти відповідальні за "жахливі злочини" проти поляків.

Польша Украина флаг
У Варшаві знову заговорили про злочини українських націоналістів
Майбутнє українсько-польських відносин знаходиться під питанням через формування Україною своєї історичної легітимності на основі традиції УПА, заявив глава правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський.

Як повідомляє "Польське радіо" в ефірі однієї з польських радіостанцій політик вказав на те, що майбутнє відносин між Києвом та Варшавою залежить від ставлення України до історичних питань.

"До сих пір неясно, чи Україна піде у напрямку, який для Польщі є неприйнятним, тобто підтримки своєї історичної легітимності на традиції УПА, на традиції організації, яка вчиняла жахливі злочини проти поляків, або ж відмовиться від цього шляху", – заявив він.

Читайте також: У Польщі назвали "хорошим знаком" скасування заборони на в'їзд в Україну меру Перемишля

Нагадаємо, що 22 липня минулого року Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті жертв геноциду", здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр..".

У відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, 8 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій засудила "односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття".

Раніше польський політолог, екс-депутат Європарламенту і Сейму Польщі Павел Коваль у своїй статті для DT.UA писав, що бажання частини політичних кіл України будувати нову ідентичність українського народу навколо ідеології ОУН-УПА і особистості Степана Бандери гарантовано створить Києву проблеми інтеграції до ЄС і НАТО.

Детальніше про складнощі в українсько-польських відносинах читайте у статті Павела Коваля "Потреба уяви, потреба інституцій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Польське радіо
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...