Ставнійчук: Закон про вибори точно приймуть до кінця року

28 жовтня 2011 в 14:33
В адміністрації президента прогнозують, що новий закон про вибори буде прийнятий парламентом «протягом найближчих місяців, до кінця року так точно».
02-Stavniychuk.jpg
Василь Артюшенко

Таку думку в інтерв'ю Lb.ua висловила керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації адміністрації, радник президента Марина Ставнійчук.

«Профільний закон має створювати максимально сприятливі умови для конкурентної боротьби, гарантувати рівні можливості всім учасникам кампанії, загалом, створити умови для демократичних і прозорих виборів. Це дійсно дуже важливе завдання. Перш за все - для влади. Може, не всі у владі це розуміють, але ситуація саме така», - заявила М. Ставнійчук.

«Якщо ж з якихось причин «правила гри» депутати затвердять занадто заплутані, неоднозначні, несправедливі, а виборчий процес буде виглядати для суспільства сфальсифікованим - такі результати народ України не прийме. Не кажучи про негативну реакцію міжнародних інституцій», - застерегла вона.

Водночас, М. Станійчук виключила ймовірність того, що в 2012-м планові парламентські вибори не відбудуться.

Нагадаємо, що Верховна Рада 21 жовтня включила до порядку денного чотири законопроекти про вибори народних депутатів (№ 9265, № 9265-1, № 9265-2, № 9265-3).

Серед чотирьох законопроектів є № 9265-1, поданих депутатами більшості. Цей документ майже повністю повторює проект, який розробляла робоча група на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, проте містить низку норм, які Венеціанська комісія не розглядала.

Венеціанська комісія вважає, що проект вимагає серйозного доопрацювання. Зокрема, в комісії рекомендують приймати закон тільки після досягнення компромісу з опозицією. Комітет опору диктатур прийняв рішення бойкотувати обговорення в сесійній залі законопроекту про вибори, у разі якщо він не буде узгоджений з опозицією.

Законопроект № 9265-1 істотно змінює виборче законодавство, зокрема, вводить пропорційно-мажоритарну систему, підвищує прохідний бар'єр для партій з 3% до 5%, забороняє участь блоків і т.д.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради пропонує відхилити основні нововведення, запропоновані законопроектом № 9265-1.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...