Топ Новини

Луганським чорнобильцям пообіцяли нагадати Азарову про їхні проблеми

17 січня 2012 в 07:53
У Луганську близько 100 чорнобильців написали і передали лист губернатору Володимиру Приступлюку з приводу несправедливо нарахованих пенсій.
chernobylci
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Близько 150 людей зібралися вчора у сквері біля будівлі облдержадміністрації, вони не принесли з собою ніяких плакатів, гучномовців або прапорів.

«Були чорнобильці, та їхні вдови з Луганська, Лисичанська, Новоайдарського району. Обрали ініціативну групу, яка в будівлі Пенсійного фонду, що знаходиться неподалік, написала лист губернатору від руки. Потім ми плануємо його надрукувати і поредагувати», - повідомив учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, інвалід 2-ї групи, член обласного відділення організації «Союз Чорнобиль України» Сергій Дементьєв.

За його словами, після набуття чинності постанови уряду про нові правила нарахування чорнобильських пенсій з 1 січня 2012 суми виплат для деяких ліквідаторів зменшилися.

Також С.Дементьєв підкреслив, що чорнобильці зібралися за своєю ініціативою, оскільки обласна організація «Союз Чорнобиль України» централізовано протестувати поки не збирається.

«Ми виступаємо за те, щоб у чорнобильців однієї групи інвалідності пенсії були однакові. Про це ж і говорив прем'єр Микола Азаров. Але зараз, після змін, розрив у виплатах у однієї і тієї самої групи чорнобильців вийшов від 1,8 тис. грн. до 8 тис. грн. Хіба це справедливо? Людей також обурює, що однакові категорії громадян так несправедливо розділили», - заявив С.Дементьєв.

Він зазначив, що в листі до губернатора області В.Приступлюка чорнобильці виклали суть своїх вимог і попросили про підтримку.

«Ми хотіли б, щоб губернатор доніс наше звернення до М.Азарова. Подивимося, яка буде реакція. А потім будемо приймати рішення про інші дії. Губернатор нас прийняв, прочитав звернення, підтримав, сказав, що 18 січня у нього буде зустріч з віце-прем'єр-міністром Сергієм Тігіпком і зараз вирішується питання про зустріч із прем'єром», - сказав С.Дементьєв.

Інші чорнобильці заявили, що готові перекривати автомобільні дороги або блокувати роботу обладміністрації з метою відновити свої права. Однак С.Деменьтьев зазначив, що губернатор просив людей утриматися від радикальних дій і вирішити все мирним шляхом.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України, якою введено гарантовані мінімальні виплати для інвалідів-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Згідно з документом, середній розмір пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС збільшиться майже удвічі. Зокрема, інваліди І групи отримуватимуть 5439,52 грн. (у 2011 році – 2442,98), ІІ групи – 5128,73 грн. (у 2011 році – 2195,21), ІІІ групи – 3941,53 грн. (у 2011 році – 1421,61).

Окрім того, як повідомляє прес-служба, вперше запроваджено гарантовані мінімальні виплати для інвалідів-ліквідаторів у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій встановлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною). Таким чином інваліди І групи отримуватимуть 2399,70 грн. (у 2011 році – 1321,0 грн.), ІІ групи – 2147,10 грн. (у 2011 році – 1199,0 грн.), ІІІ групи –1894,50 грн. (у 2011 році – 1008,0 грн.).

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...