Литвин вважає деякі норми зі створення земельного банку незаконними

8 вересня 2012 в 08:35
Володимиру Литвину не подобається, що закон про створення земельного банку надає дуже широкі повноваження Національному агентству з земельних ресурсів у частині розпорядження державними землями. Литвин також зазначив, що в нього не було повноважень зупинити прийняття цього закону.
Lytvyn_litvin_litvyn_lytvin_-6_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Деякі норми, що стосуються створення Державного земельного банку, суперечать закону про банки і банківську діяльність. Таку думку висловив голова Верховної Ради Володимир Литвин на своїй сторінці в Facebook, відповідаючи на запитання про можливі порушення при внесенні змін до закону про розмежування земель державної та комунальної власності.

"Що стосується Банку, то позиції, які закладені по ньому в цьому Законі, суперечать Закону про банки і банківську діяльність. І це необхідно виправити", - написав спікер.

За його словами, це в рівній мірі стосується дуже широких повноважень Національного агентства з земельних ресурсів у частині розпорядження державними землями.

Литвин також зазначив, що в нього не було повноважень зупинити прийняття цього закону.

"Тому, коли я повернувся в зал і взяв на себе головування, зробив все, щоб розгляд питання відповідав вимогам Регламенту. Зокрема, розглядалися не тільки відхилені поправки, але і поправки, які отримали підтримку комітету", - написав він.

- Литвин заспокоїв: Продаж землі дозволять вже після виборів

Водночас Литвин зазначив, що на прийнятий закон треба дивитися ширше, не тільки в частині створення Банку.

"Мова в Законі йде про те, як буде проходити розмежування земель державної та комунальної власності. І в цьому плюс", - вважає він.

Як повідомлялося, 6 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності".

Закон, який повинен набути чинності з 1 січня 2013 року, передбачає створення Державного земельного банку, який повинен надавати сільськогосподарським підприємствам кредити до 5% ставки Нацбанку.

Читайте також:

Рада пізно ввечері прийняла закон про створення земельного банку

Влада не готова впроваджувати ринок землі

Буде створено Державний земельний банк


Земельний банк: велика надія чи велика афера?

 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...