Литвин перед 8 березня заявив, що чоловік - «вища істота». Герман обурена

2 березня 2012 в 15:58
Спікер зазначив, що в Україні спостерігається така тенденція: «Чим нижчий рівень влади, тим більше представництво жінок, чим вищий рівень влади - тим менше жінок».
Lytvyn_litvin_litvyn_lytvin_07.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що зміни в законодавстві не зможуть збільшити представництво жінок в органах влади, оскільки в Україні жінка традиційно «стоїть на нижчому щаблі», ніж чоловік.
 

Про це він сказав 2 березня в прямому ефірі телеканалу «Рада».

Спікер повідомив, що на сьогоднішній день у парламенті зареєстровано близько 30 законопроектів, які стосуються збільшення представництва жінок в органах влади. Водночас Литвин вважає, що справа не стільки в законодавстві, скільки у ставленні суспільства до цієї проблеми.

«Але суспільство не буде виконувати (законодавчі норми - ред.), якщо ми не позбудемося того, що в нас є вже традицією і, в принципі, воно входить у християнську ментальність, відповідно до якої чоловік - це вища істота, тому що жінка створена була з ребра Адама. Відповідно вона вже стоїть на нижчому щаблі, і цей принцип, очевидно, він дає про себе знати, і законами нічого не вирішити», - сказав голова ВР.

За його словами, сьогодні в Україні спостерігається така тенденція: «Чим нижчий рівень влади, тим більше представництво жінок, чим вищий рівень влади - тим менше жінок».

«
Якщо подивитись на ради в містах такого районного поділу, то жінки складають десь 37%, якщо брати селищні ради - уже їх більше - за 40%, а як брати сільські ради - то 53%. Це при тому, що жінки складають сьогодні серед населення України майже 53%», - зазначив Литвин.

Відзначимо, що висловлювання глави парламенту обурило керівника Головного управління з гуманітарних питань Адміністрації Президента Ганну Герман.

Коментуючи слова спікера, вона закликала Литвина вибачитися перед українськими жінками за свої висловлювання.


"Мене здивувало, що Володимир Литвин назвав українською традицією ставити жінку на нижчий порівняно з чоловіком щабель. Це не відповідає також і християнській ментальності, про яку згадує Володимир Михайлович. Церква і віра завжди ставили Діву Марію, матір Господа нашого, на найвищу вершину", - підкреслила Герман.

Вона зазначила, що в українській традиції, починаючи зі Святої княгині Ольги, жінка завжди займала однакове з чоловіком положення. "Так що української традиції, відповідно до якої жінку ставлять нижче за чоловіка, не існує", - заявила Герман. !zn

Читайте також:

Депутати в 2011 році недовитрачали на себе «цілих» 14 млн грн

Литвин приховує вартість своїх «робочих поїздок» у Новоград-Волинський


Литвин на парламентських виборах сподівається на мажоритарку

За матеріалами: УНІАН , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...