Топ Новини

КСУ в п'ятницю оголосить неконституційним закон про червоні прапори

16 червня 2011 в 14:53
Конституційний суд України в п'ятницю, 17 червня, о 9:00 оголосить своє рішення, прийняте в справі за зверненням народного депутата Юрія Костенка щодо використання червоного прапора для увічнення Перемоги.

За інформацією ZN.UA, КСУ оголосить неконституційним Закон України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) згідно статті 20 Конституції України. Вказана стаття містить виключний перелік державних символів, до якого не входить червоний прапор, а входять лише Державний  прапор України, Державний герб України та Державний гімн України.

Для того, щоб зробити закон конституційним, необхідно внести зміни до Основного закону, розширивши перелік державних символів.

Як було повідомлено, 24 травня народний депутат Юрій Костенко зареєстрував звернення до КСУ щодо закону про порядок офіційного використання копій прапора Перемоги.

У зверненні він стверджує, що «закон не тільки суперечить багатьом статтям Конституції України, але й провокує сепаратистські настрої громадян, спрямовані на розчленування України».

Закон «Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) Верховна Рада ухвалила 21 квітня.

4 травня президент Віктор Янукович заявив, що підпише закон про використання червоного прапора під час святкових заходів до Дня перемоги, тільки-но документ надійде йому на підпис.

6 травня глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін заявив, що АП передала закон про використання червоного прапора на експертизу в Кабінет міністрів і Міністерство юстиції.

«Після того, як будуть отримані відповідні експертні висновки, закон буде поданий на підпис президентові України», - сказав С. Льовочкін.

Президент підписав закон 20 травня.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...