КСУ дозволив обмежувати час на ознайомлення зі справою

20 січня 2012 в 09:37
Призначення обвинуваченому та його захиснику термінів для ознайомлення з матеріалами справи не суперечить Конституції. Терміни ознайомлення з матеріалами будуть визначатися у кожній справі окремо.
KSU_konstitucionniy__web_03.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Конституційний суд визнав конституційними окремі положення статті 218 Кримінально-процесуального кодексу (КПК), які передбачають, що слідчий у разі затягування обвинуваченим та його захисником процесу ознайомлення з матеріалами кримінальної справи має право звернутися до суду з проханням обмежити для них час для ознайомлення зі справою. Відповідне рішення суд оголосив на засіданні.

Суд оголосив рішення за двома поданнями 47 і 50 депутатів Верховної ради.

Згідно з КПК у редакції 1960 року, обвинувачений не міг бути обмежений в часі для ознайомлення з матеріалами справи, проте у разі явного затягування завершення справи, слідчий мав право винести мотивовану постанову і визначити конкретні часові рамки для ознайомлення.

У 2003 році в цю норму було внесено зміни, згідно з якими слідчих позбавили такого права. У 2011 році КПК доповнили новими положеннями, згідно з якими право обмежувати час ознайомлення з матеріалами справи обвинуваченим за поданням слідчого отримав суд.

На думку авторів подань, ці нововведення порушують права громадян на захист, невід'ємним елементом якого є ознайомлення обвинуваченого з матеріалами справи протягом часу, необхідного для підготовки свого захисту в суді.

КС вважає, що вимоги статті 218 КПК відповідають практиці Європейського суду з прав людини, Європейській конвенції про права людини, відповідно до якої, кожен обвинувачений у кримінальному правопорушенні, повинен мати право на час і можливість для підготовки свого захисту.

Суд зазначив, що терміни ознайомлення з матеріалами справи повинні визначатися в кожній справі залежно від: обсягу матеріалів справи, її складності, кількості обвинувачених, дій чи бездіяльності обвинуваченого або його захисника і незалежних від обвинуваченого або його захисника факторів (наприклад, хвороби).

Нагадаємо, у серпні 2011 року 47 депутатів направили до КС конституційне подання, в якому попросили оцінити конституційність змін порядку ознайомлення обвинуваченого з матеріалами справи.
 

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...