Топ Новини

Кримські татари затвердили національні прапор і гімн

22 липня 2012 в 14:42
Як зазначається в документі, "з прийняттям зазначеної постанови вказані символи - національний прапор і гімн кримськотатарського народу - стали невід'ємним атрибутами кримськотатарського народу, що демонструють його єдність, самоідентифікацію, наступність поколінь і багатовікову боротьбу за свою свободу".
5125d81b56.jpg
turkibirlik.com

У ході 4-й сесісіі 5-го Курултаю кримстотатарского народу, який проходить у Сімферополі, було прийнято рішення про затвердження національних прапора і гімну.

"Вважати національним прапором кримськотатарського народу полотнище блакитного кольору із зображенням в його верхньому кутку біля древка золотої тамги. Співвідношення ширини прапора до його довжини 1:2. Гімном кримськотатарського народу вважати твір Номана Челебіджихан Ant Etkenmen (кримськотат. Я поклявся)", - йдеться в постанові Курултаю.

Як зазначається в документі, "з прийняттям зазначеної постанови вказані символи - національний прапор і гімн кримськотатарського народу - стали невід'ємними атрибутами кримськотатарського народу, що демонструють його єдність, самоідентифікацію, наступність поколінь і багатовікову боротьбу за свою свободу".

-Кримські татари мають намір потрапити до виборчих списків українських демпартії


Затверджені прапор і герб і раніше використовувалися кримськими татарами на своїх заходах.

Челебіджихан народився в 1885 році і був розстріляний більшовиками 23 лютого 1918 у Севастополі. Він був головою Кримського мусульманського виконкому, муфтієм мусульман Криму, Білорусі, Польщі та Литви, останнім головою національного уряду Кримської народної республіки. Є класиком кримськотатарської літератури.

Курултай проходить у Сімферополі 21-22 липня.

Читайте також:

Рада зайнялася відновленням прав депортованих кримських татар

Кримські татари вимагають закрити сталіністові Симоненку в'їзд до Європи

Симоненко виправдовував у Раді депортацію кримських татар Сталіним


Джемілєв: Завдання з плану ФСБ з розколу кримських татар збігаються з цілями СБУ

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...