Топ Новини

Кравчук: Незаконним арештом Тимошенко суд завдав значної шкоди Україні

8 серпня 2011 в 11:41
Екс-президент України Леонід Кравчук вважає рішення Печерського суду про арешт колишнього прем’єра Юлії Тимошенко незаконним та таким, що завдало значної шкоди Україні.

«Печерський суд прийняв необґрунтоване, неадекватне ситуації, невиправдане політично рішення щодо арешту Ю.Тимошенко, чим наніс значної шкоди Україні. Бо йдеться не лише про Ю.Тимошенко, а про загально правовий, загально демократичний контекст», - йдеться в заяві Л.Кравчука, оприлюдненій в його блозі на «Українській правді».

«В історії України уже таке було. І ми знаємо наслідки. Ще до цього часу оплакуємо мільйонні жертви. Це невтішні прогнози. Нажаль, реалії також не менш невтішні», - наголосив екс-президент.

Рота не затулити

Л.Кравчук нагадав, що підозрювану людину беруть під варту, коли вона: а) перешкоджає слідству; б) не з'являється на виклики прокуратури; в) порушує підписку про невиїзд; г) суд має інформацію про наміри людини сховатись від правосуддя.

«Таких фактів суд не оприлюднював. Суддя послався на порушення підсудною усталених правил поведінки в суді. Погоджуюсь, що кожний громадянин повинен дотримуватись демократичних процедур, поважаючи їх. Це обов'язкова умова демократичного процесу загалом, в т.ч. і в суді. Але порушення цих правил не може бути підставою для арешту людини», - впевнений екс-президент.

Л.Кравчук переконаний, ґрати не зможуть затулити рота Ю.Тимошенко та іронічно запропонував суду «єдино можливий вихід»: «Суд приймає рішення про виготовлення для Ю.Тимошенко спеціальної маски, яка закрила би їй рота із силовим застосуванням».

Важкі наслідки для України

Л.Кравчук нагадав, що рішення Печерського суду викликало велику реакцію як української, так і світової демократичної громадськості. «Політичний ефір буквально заповнений заявами, оцінками, застереженнями та зверненнями до української влади з цього приводу. Суть їх зводиться до того, що Україна не дотримується принципів верховенства права, прав людини, нехтує нормами демократичного правосуддя», - наголосив він.

Екс-президент закликав заради забезпечення демократії зупинити правову вседозволеність, «бо вона, як свідчить історія, пожирає не лише ворогів, але і власних дітей».

«Рішення Печерського суду, як і весь судовий процес над Ю.Тимошенко, загрожує політичній стабільності в Україні, що сьогодні влада справедливо ставить собі в заслугу», - впевнений він.

«Такими діями українське правосуддя значно ускладнює нам дорогу до Європи, породжує зневіру в заяви української влади про наш демократичний курс», - констатував Л.Кравчук.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...