Топ Новини

Конституційна реформа може нашкодити конституційному ладу

12 жовтня 2012 в 12:42
Конституційній реформі мало б передувати припинення порушення Конституції органами влади, що відповідальні за проведення реформи, інакше щирість їхніх намірів та легітимність прийнятих рішень будуть під великим сумнівом.
newspaper.jpg
ZN.UA

Конституційна реформа, що проводиться,  може нашкодити конституційному ладу України. Таку думку висловив голова правління Центру політико-правових реформ, член Конституційної асамблеї Ігор Коліушко.

«Хоча конституційна реформа потрібна, є вагомі підстави для побоювань, що в нинішніх умовах вона може бути проведена не на користь, а на шкоду конституційному ладу України. Такі підстави — систематичні порушення чинної Конституції з боку найвищих посадових осіб держави — президента і народних депутатів, а також неспроможність Конституційного суду відстояти верховенство Конституції», - зазначив автор.

На його думку, конституційній реформі мало б передувати припинення порушення Конституції органами влади, що відповідальні за проведення реформи, інакше щирість їхніх намірів та легітимність прийнятих рішень будуть під великим сумнівом.

«Оскільки процес підготовки конституційної реформи було розпочато на тлі недотримання чинної Конституції, Конституційна асамблея мусить докласти всіх зусиль до мінімізації негативного впливу політичних обставин та забезпечення підготовки конституційної реформи в інтересах суспільства. Для цього асамблеї насамперед потрібна чітка і продумана методологія роботи, якої наразі не напрацьовано», - упевнений експерт.

Він вказав, що в умовах, коли для політики та правової культури прийнятне використання конституційних змін як інструменту забезпечення політичної вигоди, вкрай необхідними є об’єктивні індикатори, що дозволять визначити, чи конституційна реформа належна.

«Ключовий такий індикатор — висновки Венеціанської комісії. Реформа, яка не відповідатиме рекомендаціям Венеціанської комісії щодо порядку проведення конституційної реформи та змісту необхідних конституційних змін, здатна лише поглибити проблеми правового і демократичного розвитку України», - підкреслив член Конституційної асамблеї.

Докладніше читайте в статті Ігоря Коліушка «Старт або фальстарт конституційної реформи?» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Конституція майбутнього або констатація минулого

Товариство атаки споживачів

Конституційна асамблея - шанс модернізувати країну, або Методологія демократії «без прикметників»

Янукович пообіцяв врахувати кращий досвід інших країн у ході конституційного будівництва

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...