Топ Новини

Конституційна реформа: більшість українців хочуть поміняти не Конституцію, а владу

21 червня 2012 в 16:03
У громадян сформувався стійий образ Конституції як об'єкта неефективних експериментів, кожен з яких призводить до погіршення ситуації в державі. Тому побоювання, що чергова зміна Конституції в умовах низького рівня довіри до влади може супроводжуватися суспільно-політичними ускладненнями чи зумовити їх, не є безпідставними.
konstituciya1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Лише 4,1% українців головною причиною складної соціально-економічної ситуації в Україні вважають недосконалість чинної Конституції. Про це в своїй статті для ZN.UA пише науковий консультант Центру Разумкова Микола Мельник, коментуючи рішення президента про створення Конституційної асамблеї для внесення змін до Основного закону.

Соціолог зазначив, що переважна більшість громадян вбачають головну проблему країни в неналежній діяльності влади.

Зокрема, за даними соцопитування Центру Разумкова, 31,3% опитаних найголовнішою причиною складної соціально-економічної та політичної ситуації в Україні назвали високий рівень корупції.

18,2% бачать корінь всіх проблем e превалювання у керівництва держави особистих інтересів над суспільними. 14,4% відзначають ігнорування представниками влади Конституції і законів України.

13,3% вказують на неефективне управління державою через некомпетентність його керівництва. Недосконалість чинної Конституції України вважають головною причиною всіх проблем 4,1% українців.

Водночас, 7,4% не вважають соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні. складною. 11,3% не змогли відповісти на запитання або вибрали інший варіант.

«Закономірно, що у громадян сформувався сталий образ Конституції як об’єкта неефективних експериментів, кожен з яких призводить до погіршення ситуації в державі. Тому побоювання, що чергова зміна Конституції в умовах низького рівня довіри до влади може супроводжуватися суспільно-політичними ускладненнями чи зумовити їх, не є безпідставними», - зазначив Микола Мельник.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Миколи Мельника та Сергія Різника «Конституція майбутнього або констатація минулого: перспективи конституційної реформи».

Читайте також:

Зміни до Конституції будуть приймати на референдумі

Кравчук вважає, що повноваження Януковича міняти не потрібно

Асамблея підготує зміни до Конституції до початку 2014 року

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...