Топ Новини

Конгрес українців закликає Раду відхилити закон про мови

5 червня 2012 в 05:53
Світовий конгрес українців звернувся до Верховної Ради з вимогою негайно зняти з подальшого розгляду антиконституційний законопроект «Про засади державної мовної політики». На думку Світового конгресу українців, законопроект 9073 суперечить Конституції.
mova.JPG
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Міжнародна неурядова організація «Світовий конгрес українців» закликає Верховну Раду відхилити законопроект 9073 «Про основи державної мовної політики».

Про це йдеться у повідомленні організації.

«Світовий конгрес українців закликає Верховну Раду України негайно зняти з подальшого розгляду антиконституційний законопроект «Про засади державної мовної політики», - наголошується у повідомленні.

Організація вважає, що даний законопроект є черговою спробою узаконити в Україні статус російської мови як регіональної та на цій підставі надати право для її застосування нарівні з державною або замість неї в роботі органів державної влади та самоврядування, в освіті та інших сферах суспільного життя.

На думку Світового конгресу українців, законопроект 9073 суперечить Конституції, а також Європейській хартії регіональних мов або мов меншин та Рамкової конвенції про захист національних меншин в тому, що просування регіональних мов та мов меншин не повинно відбуватися за рахунок державної мови.

«Цей законопроект несе серйозну небезпеку для майбутнього розвитку української мови і ставить під загрозу роль, яку вона має грати як єдина державна мова в Україні», - підкреслюється у повідомленні.

Організація вважає, що розгляд даного законопроекту викликає різке протистояння і глибоку напругу в українському суспільстві.

Нагадаємо, продовження розгляду Радою законопроекту 9073 очікується 5-8 червня.

31 травня Литвин заявив, що якщо не припиняться інсинуації навколо мовного законопроекту, то він «розповість правду». «Якщо вони не перестануть говорити інсинуації з цього приводу, я тоді скажу правду: чому це сталося у Верховній Раді України, хто і з ким, і про що домовлявся», — сказав Литвин. Спікер підкреслив, що «все це прекрасно знають і тепер шукають, на кого звалити вину».

Як повідомлялося, 24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, внесеного народними депутатами фракції Партії регіонів Вадимом Колесниченком та Сергієм Киваловим, сталася бійка між народними депутатами.

Після бійки народні депутати заблокували парламентську трибуну і президію, однак, оскільки засідання до того часу було вже закрито, незабаром розійшлися.

Засідання 25 травня так і не відбулося через блокування опозицією трибуни та президії парламенту.

Очікується, що до мовного питання Рада повернеться на наступному пленарному тижні, який починається 5 червня.

Читайте також:

Вечірня сесія Верховної Ради закінчилася бійкою. Закон про мови не прийняли (відео)


Львівська міськрада 5 червня збереться на сесію під Верховною Радою, щоб не допустити прийняття мовного закону

Громадські діячі закликали прийти 5 червня під Раду для захисту української мови

Глави церков закликали політиків не спекулювати на статусі російської мови

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...