Топ Новини

Концепцію внесення змін до Конституції оприлюднять у березні

10 січня 2013 в 10:18

Конституційна асамблея підготувала концепцію внесення змін в Основний закон. Оприлюднити їх очікується у березні.

konstitucia-4.JPG
Концепцію внесення змін до Конституції планується оприлюднити у березні
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Конституційна асамблея у березні має намір оприлюднити концепцію внесення змін в Основний закон, заявив голова асамблеї, перший президент України (1991-1994) Леонід Кравчук.

"Напрацювань вже дуже багато. Плануємо у березні оприлюднити концепцію внесення змін до Конституції. Зараз багато ідей озвучується щодо реформування судової та правоохоронної системи, місцевого самоврядування", - повідомив він в інтерв'ю виданню "Комсомольська правда в Україні", опублікованому 10 січня.

Кравчук розповів, що асамблея аналізує положення чинної Конституції і з'ясовує, чому деякі норми Основного закону не виконуються". "Наприклад, у Конституції записано, що народний депутат голосує особисто. А на практиці ми бачимо, що в парламенті процвітає кнопкодавство. Тому, можливо, доцільно виписати, щоб депутат ніс відповідальність. Не можна, щоб народні обранці поводилися як вовки в лісі", - зазначив він.

Відповідаючи на питання про ідею винесення на референдум питання щодо обрання президента в парламенті, Кравчук поділився своїм баченням: "Не треба виносити на референдум питання, які можуть розколоти суспільство: мовне питання, доцільність приєднання України до Митного союзу, спосіб обрання президента. З референдумом необхідно бути дуже обережними і делікатними".

Кравчуку 10 січня виповнюється 79 років.

Президент України Віктор Янукович підписав указ "Про Конституційну асамблею" 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президентові України. Головою асамблеї призначений перший Кравчук.

Читайте також:

Асамблея підготує зміни в Конституцію до початку 2014 року

Опозиція запропонувала створити в Раді спецкомісію для захисту конституційного ладу

Мовне питання може бути використано як відволікаючий маневр під час конституційної реформи

Проведена конституційна реформа може нашкодити конституційному ладу

Комсомольская правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...