Комітет Ради вилучив з податкових законопроектів норму про заборону необґрунтованих перевірок на підприємствах

4 грудня 2016 в 17:58

Для введення подібної норми в Україні немає необхідної податкової культури, вважає голова профільного парламентського комітету.

Нина Южанина
Ніна Южаніна вважає норму про заборону необґрунтованих держперевірок на підприємствах маніпулятивною
Блок Петра Порошенка
Комітет Верхоной Ради з питань податкової та митної політики виключив з пакету "антикорупційних" податкових законопроектів норму про недопущення проведення державних перевірок на підприємствах без належних правових підстав.

Як зазначила в інтерв'ю для DT.UA голова комітету Ніна Южаніна, норма була відкинута через юридичну недосконалість запропонованого в ній формулювання.

"Так, у нормі була нова підстава для недопущення проведення виїзної або фактичної перевірки. І вона звучала, цитую, як "відсутність у контролюючого органу законних підстав для здійснення перевірки". У мене як у звичайної людини, а не юриста виникає запитання: хто скаже мені, є законні підстави у ДФС чи немає? Це ж абсолютно обтічне, загальне формулювання! Хто повинен довести законність підстави? Де? У суді? Чи повинен контролюючий орган довести законність підстави ще до перевірки, щоб уже потім приходити із законною підставою, бо її законність доведена судом? Але ж це планова перевірка!", – підкреслила вона.

На думку Южаніної, дана норма має маніпулятивний характер.

Депутат поділяє думку про те, що українські підприємці будуть зловживати запропонованою законом можливістю, відправляючи будь-яку державну інспекцію до суду.

"Так можна було б зробити, якби в нас була інша податкова культура. Але у нас чи не кожна компанія має механізми оптимізації. Держава повинна удосконалювати законодавство так, щоб виписати чіткі правила і обмежити можливості зменшувати податкову базу Інакше ми ніколи не виберемося із цієї прірви. Тому що в державі весь час буде існувати "сіра" економіка, "сірий" бізнес, який не сплачує податків", – уклала вона.

Читайте також: Україна посіла 84 місце в рейтингу легкості сплати податків

Нагадаємо, наступного тижня депутати Верховної Ради розглянуть розроблений Міністерством фінансів пакет законопроектів про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України (№№5132, 5368 і 5369).

Читайте присвячене податковій реформі інтерв'ю Юлії Самаевої з головою профільного комітету ВРУ Ніною Южаніною в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...