Топ Новини

Кокс і Кваснєвський відзвітували про свою місію в Україні

19 квітня 2013 в 08:04

Європолітики Пет Кокс і Олександр Кваснєвський наводять детальну статистику проведеної роботи в Україні.

Кокс Квасневский
Пет Кокс і Олександр Кваснєвський
maps.google.ru

Наглядова місія Європейського парламенту у складі екс-президентів Пета Кокса і Олександра Кваснєвського продемонструвала "потенціал у досягненні результатів, необхідних для подальших стратегічних рішень" у відносинах Києва і Брюсселя.

Такий висновок міститься в резюме доповіді про виконану роботу місії. "Ми вважаємо, що ця місія продемонструвала потенціал в досягненні результатів, які необхідні для майбутніх стратегічних рішень у відносинах між Європейським Союзом і Україною. Ми визнаємо, що багато чого ще належить зробити, і, що, як привілейований канал зв'язку, місія може допомогти в досягненні подальшого прогресу", - йдеться в резюме доповіді, текст якої оприлюднено на веб-сайті Європейського парламенту.

Доповідачі відзначають, що робота місії була "полегшена гарною співпрацею з українською владою, що було необхідно для того, щоб відкривати лікарняні, тюремні та інституційні двері і для забезпечення доступу до великого обсягу відповідних документів".

"Місія прагнула зберегти свою повну незалежність і безсторонність на основі прозорої і відкритої взаємодії з усіма зацікавленими сторонами в Україні, і не дозволяла будь-якій стороні використати її у своїх цілях", - стверджують Кокс і Кваснєвський.

Члени наглядової місії констатують, що колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко "залишається під доглядом в лікарні, без відеоспостереження і під охороною тільки жінок-охоронниць". "Вона не мала можливості взяти участь в судових слуханнях, і не була відправлена тому в колонію", - зазначають вони ситуацію.

Стосовно колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка зазначено, що він був помилуваний 7 квітня 2013 року і негайно звільнений. Крім того, колишній виконуючий обов'язки міністра оборони Валерій Іващенко був звільнений 14 серпня 2012 року, і з нього знята заборона на пересування. "З грудня 2012 року місія приділила особливу увагу ряду справам щодо Григорія Немирі і адвоката Тимошенко Сергія Власенка", - звітують доповідачі.

Далі наводиться статистика, згідно з якою Кокс і Кваснєвський зробили 14 візитів в Україну, провели там 40 днів, брали участь у 13 судових засіданнях, 8 разів зустрічалися з президентом України Віктором Януковичем, 14 разів - з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, 2 рази - з генеральним прокурором України, 7 разів - з Тимошенко в лікарні у Харкові, 4 рази - з Луценком (2 - у суді і 2 - в'язниці), 5 разів - з Іващенком, 17 разів - з представниками Тимошенко (адвокатом і родиною), 12 разів - з лідерами опозиції, 10 разів - з представниками країн-членів ЄС в Україні, 3 рази - з колишніми президентами України (Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою і Віктором Ющенком), 5 разів - з представниками неурядових організацій.

Окрім того, місія пробула 15 днів, проводячи зустрічі у Брюсселі і Страсбурзі, 6 зустрічей з комісарами (з комісаром Штефаном Фюле 5 разів і один раз з Карлом де Гюхтом), 5 зустрічей з представниками Зовнішньої служби ЄС, 2 зустрічі з представниками Ради Європи та Венеціанської комісії, 10 інформуючих зустрічей в Європейському парламенті.

Далі в доповіді міститься опис стану справ щодо Тимошенко, Луценка, Іващенка, стан проведення законодавчих реформ.

Всього дайджест займає 9 сторінок. Перша доповідь була представлена в минулому році, але оприлюднена так і не була.

Читайте також:

Місія Європарламенту в Україні продовжена до вересня - чекають доповіді щодо Тимошенко

Кваснєвський: Дружина думає, що у мене в Україні вже інша родина

У ПАРЄ закликали українських депутатів шукати компроміс щодо реформи Конституції

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...