Клюєв: Інтеграція в Євросоюз - стимул для реформ

16 вересня 2011 в 17:51
Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв вважає, що інтеграція України з країнами Європейського Союзу - це не лише основний політичний вектор країни, це, перш за все, стимул для проведення серйозних економічних і структурних реформ в країні.

Про це А. Клюєв заявив сьогодні під час виступу на 8-ій Ялтинській щорічній зустрічі «Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє».

«Ми вивчали й вивчаємо досвід наших колег, які недавно стали членами ЄС. Ми звернули увагу, що коли вони готувалися до вступу в Євросоюз, дуже серйозно почали просуватися реформи в цих країнах, почала серйозно розвиватися економіка. І ми поставили собі питання: чому ми не можемо зробити те ж саме? Тому минулого року був прийнятий Закон України «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики», в якому було чітко визначено наш зовнішньополітичний вектор. Це - інтеграція з країнами ЄС», - заявив А. Клюєв.

Він процитував висловлювання президента Ізраїлю Шимона Переса, який виступав раніше на форумі, про те, що всі наші країни перебувають в одному великому човні, на одному великому кораблі: «Просто у кожної країни є своя каюта. І якщо в Україні будуть якісь безлади, якщо нашу каюту штормитиме, то ми почнемо розгойдувати весь човен. Європейському Союзу Україна потрібна економічно розвиненою і стабільною країною».Андрій Клюєв заявив, що Україна знаходиться на шляху до Євросоюзу. «Я сподіваюся, що ми відкриємо двері між нашими каютами вже цього року», - зазначив чиновник.

За його словами, у ці дні експерти України і Євросоюзу в Брюсселі ведуть переговори щодо підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

Андрій Клюєв висловив сподівання, що вже до середини грудня основні документи будуть підготовлені до підписання.

Перший віце-прем'єр-міністр зазначив, що за останні десять років товарообіг між Україною та країнами Євросоюзу збільшився втричі. Він нагадав, що 75% прямих іноземних інвестицій приходять в Україну з ЄС.

У той же час, за словами урядовця, товарообіг України з країнами СНД перевищує товарообіг з Європою, і Україна також зацікавлена у налагодженні ефективної співпраці з країнами Співдружності Незалежних Держав.

Андрій Клюєв повідомив, що за даними останніх соціологічних досліджень дві третини громадян України підтримують європейські прагнення країни.

Перший віце-прем'єр закликав колег з Євросоюзу, щоб вони також з відкритим серцем і душею рухалися назустріч Україні.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...