Топ Новини

Кличко запропонував об'єднати посади мера Києва і голови КМДА

18 березня 2013 в 14:34

Лідер "УДАРу" також запропонував проводити вибори мера столиці у два тури, а також змінити виборче законодавство, щоб убезпечити вибори від фальсифікацій.

Лідер фракції УДАР Віталій Кличко запропонував Верховній Раді об'єднати на законодавчому рівні повноваження мера Києва і голови КМДА до 3 квітня, повідомив він під час погоджувальної ради.

"Ми вимагаємо не пізніше 2 квітня розглянути і прийняти закони про надання мерові Києва прав і повноважень голови Київської адміністрації, об'єднання посад, тому що на сьогоднішній день мер Києва має менше впливу на процеси у місті", - заявив він.

Окрім того, його партія пропонує проводити вибори мера столиці у два тури, а також змінити виборче законодавство, щоб убезпечити вибори від фальсифікацій.

Як відомо, опозиція наполягає, що 19 березня парламент повинен оголосити дату виборів у Київраду і київського міського голови.

Нагадаємо, раніше експерт з питань територіальної організації влади Юрій Ганущак у статті для DT.UA висловлював думку, що кандидату від опозиції у разі перемоги в Києві не слід погоджуватися на пропозицію обійняти посаду голови КМДА, інакше у влади з'явиться можливість звільнити його з обох займаних посад.

"Якщо після призначення головою КМДА обраний мер проявить самостійність, і тут на нього знайдеться управа - звільнення з вовчим квитком за невиконання доручень президента. І Конституційний суд пояснить, що звільнена з посади голови КМДА особа також не може бути і міським головою, оскільки закон передбачає суміщення посад. Тобто - перевибори, які не відбудуться до 2015 р., оскільки їх не призначить Верховна Рада України. За сценарієм Черновецького. Обов'язки мера буде виконувати секретар Київради, а КМДА - заступник. І все за законом", - пояснив Юрій Ганущак.

Читайте також:

Рибак попросив депутатів цього тижня призначити дату виборів мера Києва

Опозиція визначилася з єдиним кандидатом на посаду київського мера

Мера Києва від опозиції можуть усунути за "сценарієм Черновецького"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • прадід 18 марта, 15:11 Взагалі в Україні необхідно позбавитися подвоєння виконавчих керівників місцевої влади на обраних народом і призначених Президентом. Президент є найвищим керівником виконавчої влади і має затверджувати результати регіональних виборів цих керівників. В разі незгоди Президент призначає виконуючого обов'язки тимчасово, до обрання та затвердження іншого керівника. Тим самим враховується вибір народу і забезпечується підпорядкованість по вертикалі виконавчої влади. Незабутній Іван Плющ неодноразово волав:"Україні не потрібні два уряди, один на Банковій, а другий на Хрещатику!" Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...