Кличко сподівається, що головування в ОБСЄ поверне Україну на шлях демократії

4 січня 2013 в 14:37

Тільки від офіційного Києва залежить, щоб головування в ОБСЄ не стало для України формальністю, вважає Кличко, який впевнений у безальтернативності європейського шляху України.

OSCE_OBSE_ukr_ukraine_flag.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Лідер партії "УДАР", народний депутат Віталій Кличко вважає, що головування України в ОБСЄ має сприяти поверненню країни на демократичний шлях розвитку.

Окрім того, успішне виконання почесної і важливої ​​місії - рік очолювати одну з найавторитетніших міжнародних організацій - може сприяти євроінтеграції України, йдеться в коментарі Кличка для преси.

Політик вважає, що тільки "від офіційного Києва залежить, щоб головування в ОБСЄ не стало для України формальністю".

"За це право Україна боролась з 2005 року, але, на жаль, з 2010 року відбувається відкат у стандартах демократії, прав і свобод людини. Одним із серйозних ударів по іміджу України стали останні парламентські вибори, які міжнародні спостерігачі, зокрема від місії ОБСЄ , назвали "кроком назад" від демократії. Вибіркове правосуддя, переслідування опозиції, зневага до прав і свобод людини послаблює авторитет України у тому числі і як головуючої в ОБСЄ ", - вважає лідер партії "УДАР".

"Прикро, що українське головування в ОБСЄ починається не з "роботи над помилками", а з виправдання тих порушень, які були під час останньої виборчої кампанії", - підкреслив він.

Кличко вважає, що для підняття авторитету України в ОБСЄ Верховній Раді потрібно зосередитися на вдосконаленні виборчого законодавства, а владі - продемонструвати волю і покарати порушників та фальсифікаторів виборів.

На думку лідера партії "УДАР", для української влади цей період повинен стати важливим приводом продемонструвати повагу до фундаментальних прав людини і демократичних цінностей. "Необхідно відмовитися від вибіркового правосуддя, від помсти і переслідувань опозиції, звільнити політв'язнів", - вважає Кличко.

Окрім того, на думку політика, парламент і, зокрема, опозиція, повинні докласти зусиль для того, щоб головування України в ОБСЄ було успішним. "Київ визначив важливими напрямками цього року врегулювання тривалих конфліктів та боротьбу з торгівлею людьми. Щоб сприяти першому - потрібно нарощувати свій авторитет в регіоні, щоб голос Києва було почуто при врегулюванні конфліктів", - підкреслив він.

Кличко висловив думку, що Україні слід посилити кримінальну відповідальність за злочини, пов'язані з торгівлею людьми і в цьому питанні потрібно шукати консенсус в парламенті.

"Все це додало б авторитету Україні в ОБСЄ і серйозно б сприяло її поверненню до Європи", - підкреслив лідер партії "УДАР".

Читайте також:

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...