Керівництво Євросоюзу вважає неможливим підписання угоди про асоціацію з Україною

20 липня 2012 в 10:18
Євросоюз висунув умови для підписання Угоди про асоціацію та ЗВТ з Україною: звільнення Тимошенко і Луценка та чесні парламентські вибори з їхньою участю. Ключ у відносинах знаходиться в Києві, не в Брюсселі, заявили Баррозу і Ештон.
ukraina_ES_evroflag_euroflag_europarlament.jpg
kmu.gov.ua

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон заявили про неможливість підписання та ратифікації Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі через згортання демократії в Україні після 2010 року.

«Будемо відверті - підписання та ратифікація Угоди про асоціацію та ЗВТ будуть неможливі, якщо Україна терміново не зверне уваги на таке різке погіршення демократії та верховенства права», - заявили Баррозу і Ештон в інтерв'ю Центру Разумкова.

При цьому політики зазначили, що першочерговим завданням української влади є припинення випадків вибіркового правосуддя і політично мотивованих переслідувань. «Необхідно знайти рішення, які дозволили б пані Тимошенко, панові Луценку та іншим вийти на свободу і брати повноцінну участь у політичному житті. Те ж стосується важливості проведення в Україні парламентських виборів цієї осені у відповідності з міжнародними та європейськими стандартами демократичних виборів. Намір України запросити повноцінну місію міжнародних спостерігачів за виборами під керівництвом ОБСЄ-БДІПЛ дуже вітається", - заявили Баррозу і Ештон.

Крім того, вони констатували, що в багатьох країнах-членах ЄС також стурбовані управлінням українською економікою, в т.ч. діловим та інвестиційним кліматом. «Ці проблеми слід розглянути не тільки для зміцнення довіри, а й для прогнозу зони вільної торгівлі. Є й інші питання, де ми хотіли б бачити зрушення, починаючи, зокрема, зі спільної роботи над всебічною конституційною реформою. Як зазначалося, рішення Конституційного суду від вересня 2010 року викликало серйозні запитання. Україні потрібна Конституція, яка буде відображати широкий консенсус всіх політичних груп, від уряду до опозиції, і яка витримає перевірку часом. Конституції потрібні, щоб забезпечити довгострокову передбачуваність, вводячи довгострокові базові правила політичного життя, зрозумілі для політиків, виконавчої влади, судів та громадськості», - відзначили політики.

«Тому в цілому, перспективи відносин ЄС-Україна могли б бути дуже хорошими. Але на жаль, ми зараз переживаємо дуже складний момент, і ключ до руху вперед у наших відносинах знаходиться в Києві, не у Брюсселі. Наша пропозиція - на столі, що видно з парафування Угоди про асоціацію. Але фундаменту цінностей, необхідного для політичної асоціації, немає. Саме Україна має продемонструвати політичну волю, зробивши чіткі і конкретні кроки, щоб переламати негативні тенденції, які ми спостерігаємо з 2010 року», - резюмували Баррозу і Ештон.

Читайте також:

Євросоюз не знає, що робити з Україною, — посол

Янукович не вважає Євросоюз стратегічним партнером

МЗС запевнив, що Україна докладає максимум зусиль для євроінтеграції

Глава українського МЗС не помітив призупинення руху в Європу

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...