Касацію на рішення суду щодо боргів ЄЕСУ розглянуть 21 січня

4 січня 2013 в 14:08

Касація на рішення суду про виплату урядом боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) Міністерству оборони Росії буде розглянута 21 січня нинішнього року.

tymoshenko ssu.jpg
byut.com.ua


Розгляд поданої Кабміном касаційної скарги на рішення Київського апеляційного госпсуду, який залишив чинним рішення про виплату Україною боргів корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ) Міноборони Росії, призначено на 21 січня нинішнього року.

"Відкласти розгляд заяви Державної казначейської служби України та Кабінету міністрів України про зупинення виконання судового рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2012 року до судового засідання, яке відбудеться 21 січня 2013 року", - йдеться у постанові суду, оприлюдненій на сайті єдиного реєстру судових рішень.

Нагадаємо, що Міноборони РФ направило до Госпсуду Києва позов про виплату Україною 3,239 млрд грн за боргами корпорації ЄЕСУ. Російська сторона вимагає залучити в якості відповідача, окрім Кабміну України, Держказначейство. ЄЕСУ у справі фігурує в якості третьої особи. Цей борг, за твердженням позивача, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Юлією Тимошенко не виконала гарантований урядом України на чолі з Павлом Лазаренком договір 1997 року про постачання корпорацією продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представник ЄЕСУ в суді зазначив, що листи Лазаренка юридично не є державними гарантіями, а виконати постачання в повному обсязі корпорації завадив тиск з боку влади України. Представники уряду України на засіданні суду підкреслювали закінчення терміну позовної давності, а також стверджували про відсутність держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ.

Таким чином, госпсуд Києва 19 вересня минулого року частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3,113 млрд грн. 25 вересня український Кабмін оскаржив це рішення. Апеляції на це рішення також подали Держказначейство і ЄЕСУ. Скарги були об'єднані в одне провадження.

Однак, 3 грудня Апеляційний господарський суд Києва залишив чинним рішення Госпсуду Києва про виплату Кабміном боргів корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ.

17 грудня Мін'юст України подав до Вищого господарського суду України касаційну скаргу на це рішення.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...