Топ Новини

Іван Кириленко: Найбільш вірогідно, що статтю Тимошенко декриміналізують вже на наступному тижні

13 жовтня 2011 в 15:25
Голова парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» Іван Кириленко вважає найбільш вірогідним скасування вже на наступному тижні кримінальної відповідальності по статті 365 КК, за якою було засуджено Юлію Тимошенко.
Ivan_Kyrilenko_4_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Зважаючи на реакцію міжнародного співтовариства на вирок Ю.Тимошенко, це об’єктивна необхідність», - сказав І.Кириленко у коментарі ZN.UA.

При цьому він зазначив, що декриміналізація статті 365 стосується не стільки Ю.Тимошенко, як діючої влади. «Ми категорично проти війни політичних еліт. Якщо цю статтю не скасувати, у кожної нової влади буде спокуса розправитися зі своїми попередниками», – наголосив він.

І.Кириленко повідомив, що в парламенті вже зареєстрована відповідна поправка І.Кириленка та Миколи Мартиненка до другого читання президентського законопроекту про декриміналізацію, який було прийнято за основу 6 жовтня.

Політик нагадав, що на сьогодні існує дві позиції від влади щодо цього питання. Перше – це заява лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова про те, що змінювати законодавство під одну людину немає сенсу. «Але це було ще до вироку Ю.Тимошенко та надзвичайно жорсткої реакції міжнародного співтовариства», – наголосив він.

Як підкреслив І.Кириленко, після того була заява президента Віктора Януковича, що вирок не остаточний та про можливу заміну законодавства і розгляд справи в апеляційному суді.

«Мій прогноз, що існує об’єктивна необхідність, що на наступному тижні будуть проголосовані поправки про декриміналізацію 365-ї статті», – наголосив він.

І.Кириленко нагадав, що ця стаття писалася ще за сталінських часів і давно не відповідає сучасним міжнародним нормам. «Абсолютно правильно сказали політики першої величини, та ж Ангела Меркель, що дії політиків повинні оцінювати виборці, а не суди. Суть всіх заяв зводиться до одного – потрібно поважати міжнародне право, аби гідно увійти в європейське співтовариство», – сказав він.

Коментуючи порушення СБУ чергової кримінальної справи проти Ю.Тимошенко, він зазначив: «Європа дала нам другий шанс, третього може й не бути».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...