ГПУ допитала високопосадовців, відповідальних за здачу Криму

5 лютого 2016 в 16:28

На допити в ГПУ ходять люди, які відповідали за прийняття рішень на початку 2014 року. Генпрокуратура створила спеціальне управління.

delo_papka_dokumenti.jpg
Частина відповідальних за здачу Криму чиновників вже сходили на допити
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Генеральна прокуратура допитала ряд осіб, які в період анексії Криму Росією були членами РНБО та Кабінету міністрів, повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

За його словами, у Генеральній прокуратурі України створено управління з розслідування злочинів Російської Ферации проти міжнародного правопорядку і людяності. "У цьому управлінні розслідується одне єдине виробництво, в якому вивчаються події починаючи з 24 лютого 2014 року до укладення перших мінських угод про перемир'я у вересні 2015 року", - повідомив він на засіданні комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

Матіос повідомив, що в даний час вже допитана частину членів уряду, членів РНБО, "а також усіх наділених владними повноваженнями на той момент осіб, від волі і обов'язків і зобов'язань яких залежали ті чи інші державні управлінські та виконавчі рішення".

Він також розповів, що на даний час українськими судами прийняті рішення про виїмку важливих документів і розсекречення матеріалів, які будуть представлені на наступному засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

Читайте також: Кремль захопив Крим у 2014-му незаплановано – колишній радник Путіна

У вересні 2015 року Верховна Рада України внесла зміни до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації Криму. Прийнятий закон визначає офіційною дату початку окупації півострова військами Російської Федерації 20 лютого 2014 року. Як наголошується в пояснювальній записці до документа, "фактичние захоплення Верховної ради АРК сталося 26 лютого 2014 року, а порушення Збройними силами РФ порядку перетину державного кордону та незаконне перебування на українській території, з метою окупації півострова – ще 20 лютого 2014 року".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...