Горбачов запропонував на референдумі скасувати «самодержавство» в Росії

28 січня 2012 в 10:59
На референдум пропонується винести одне питання: «Чи підтримуєте ви політичну і конституційну реформи, які ліквідували б «самодержавство» і гарантували народовладдя?»

Колишній президент СРСР Михайло Горбачов, який останнім часом часто критикує президента Дмитра Медведєва і прем'єра Володимира Путіна, висловився за проведення в Росії референдуму з конституційної реформи, головним питанням якого має стати скасування «самодержавства».

«Мені бачиться поява в Росії нової, сильної демократичної партії, здатної взяти на себе ініціативу оновлення Конституції, яка диктується самим життям», - йдеться у статті М.Горбачова «Отже, народний референдум!», що опублікована на сайті «Новой газеты».
 
«Реальний шлях до цього - референдум. Ось що говориться в законі про референдум: «Референдум, а також вільні вибори, є вищим безпосереднім вираженням влади народу»», - зазначає М.Горбачов.
 
«На референдум можна винести одне питання: чи підтримуєте ви політичну і конституційну реформи, які ліквідували б "самодержавство" і гарантували б народовладдя?» - вважає М.Горбачов.
 
Пропозиції про референдум передує детальний аналіз подій М.Горбачовим, що відбулися в Росії у грудні 2011 року. У січні М.Горбачов заявив, що влада повинна виконати вимоги мітингу на Болотній.
 
«Суспільство прокинулося. Воно заявляє про свої права. Якщо спочатку влада сподівалася пережити протести, то згодом стало зрозуміло: не вийде. Не «пронесе». Довелося реагувати. Певно, що була спокуса вдатися до силових дій, як раніше, але розум узяв гору. Стали маневрувати, визнавши масові протестні акції свідченням демократичної зрілості суспільства. Але прості і зрозумілі вимоги мітингувальників - відмінити сфальсифіковані вибори і призначити нові - влада відмовляється прийняти», - йдеться в статті.
 
«Йдеться не лише про обурення громадян підтасовуванням результатів виборів. За ним проглядається щось ще більш важливе: невдоволення найбільш освіченої частини міського населення чинною владою, тими способами, методами і засобами, які вона використовує. Люди хочуть не просто зміни конкретних осіб, винних у фальсифікації, а й зміни політичної.
 
Читайте також
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...