Главу Пентагону просять піти у відставку

23 листопада 2011 в 07:06
Кандидат у президенти США, губернатор Техасу Рік Перрі закликав міністра оборони США Леона Панетту піти у відставку на знак протесту проти можливого автоматичного скорочення витрат у військовій сфері.
leon_penetta.jpg
suomenkuvalehti.fi

Минулого понеділка члени двопартійної комісії конгресу заявили, що не змогли дійти згоди щодо плану зі скорочення бюджетного дефіциту. Завданням створеної відповідно до закону про підвищення стелі держборгу комісії, або «суперкомітету», була розробка плану зі скорочення дефіциту на 1,2 трильйона доларів протягом 10 років. Передбачалося, що комісія подасть план скорочення витрат до 23 листопада, а конгрес повинен буде проголосувати щодо відповідного законопроекту до 23 грудня. Для прийняття його потрібна більшість голосів у кожній з палат конгресу.

Якщо законопроект не буде прийнято, то, відповідно до закону про підвищення стелі держборгу, у 2013 році на країну чекає секвестр - автоматичне скорочення витрат на 1,2 трильйона доларів, порівну розподілене між військовою і невійськовою сферами. Міністр оборони США Панетта, закликаючи законодавців виробити план скорочення дефіциту, не раз попереджав, що секвестр в оборонній сфері може підірвати національну безпеку країни. Президент США Барак Обама підкреслив, що, якщо конгрес так нічого і не вирішить, автоматичні скорочення неминучі.

«Не думаю, що когось здивувало те, що "суперкомітету" нічого не вдалося. Це був суперпровал, і думаю, всі цього й очікували. У нас президент, який не є лідером. Він перекинув проблему на них (на суперкомітет) і сказав: ви самі все вирішите», - заявив Р.Перрі.

Він підкреслив, що намір Б.Обами дати «зелене світло» автоматичному скороченню витрат на оборонну сферу - свідчення безвідповідальності президента.

«Навіть його власний міністр оборони казав, що це безвідповідально. Насправді, якщо Л.Панетта - чесна людина, він повинен піти у відставку на знак протесту», - заявив Перрі.

Президентські вибори у США пройдуть 6 листопада 2012 року.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...