Геращенко повідомила про спробу зриву переговорів по заручникам через заборону їй в'їзду до Білорусі

Поділитися
Геращенко повідомила про спробу зриву переговорів по заручникам через заборону їй в'їзду до Білорусі Ірина Геращенко вважає, що за забороною її в'їзду на територію Білорусі стоїть ФСБ РФ
Російська сторона спробувала зірвати переговори по звільненню заручників, домігшись заборони на в'їзд в Білорусь українському представнику у Тристоронній контактній групі.

Першому віце-спікеру Верховної Ради, представнику України у Тристоронній контактній групі Ірині Геращенко офіційно заборонили в'їзд до Білорусі. Як повідомила Геращенко на своїй сторінці в Facebook, таким чином російська сторона здійснила спробу зірвати переговори щодо звільнення утримуваних терористами заручників.

"Сьогодні , коли тривають ці безрезультатні переговори, я розумію, що це була домашня заготовка, щоб вчергове зірвати звільнення заручників. Спочатку- спроба недопустити мене в Білорусь. Потім , на групі в Міньску - зрив переговорів по звільненню заручників з боку ОРДЛО , які так і не надали нам відповіді на наші пропозиціі, а зараз вимагають амністувати причетних до терактів в Одесі і Харкові", - зазначила віце-спікер.

За словами Геращенко, МЗС України направив до Білорусі ноти протесту, і тоді білоруська сторона надала їй доступ на в'їзд для переговорів, дійсний до 25 травня. Вона також вказала на те, що заборона на в'їзд першому віце-спікеру ВР та учаснику переговорів – це грубе порушення пункту 12 Мінських угод, які гарантують безпеку переговірників.

Раніше українська сторона Тристоронньої контактної групи в Мінську передала ОБСЄ списки з 684 зниклих безвісти та 114 тих громадян України, які утримуються в заручниках. Серед тих, кого бойовики терористичних угруповань "ДНР" та "ЛНР" незаконно позбавили волі, є і військовослужбовці, і цивільні особи.

Як писало DT.UA, у списку для потенційного обміну, який у минулому році передали Києву сепаратисти, - близько 1200 осіб. За нашими відомостями, українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 полонених українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі