Генпрокуратура приховала від адвокатів Тимошенко важливі матеріали справи Щербаня

1 лютого 2013 в 12:42

Генпрокуратура не надала адвокатам екс-прем'єр міністра для ознайомлення ключові епізоди справи Щербаня, в яких свідки говорять про причетність Тимошенко до вбивства депутата.

_tymoshenko_-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Захист колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко заявляє про те, що Генпрокуратура надала у неповному обсязі матеріали справи за звинуваченням політика в організації вбивства у 1996 році депутата Верховної Ради 2-го скликання Євгена Щербаня. Про це сказано в повідомленні прес-служби партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

"Коли я сьогодні прийшов у ГПУ, виявилося, що слідчі надають матеріали справи, але не всі. Ключові епізоди, які нібито містять дані свідків про причетність Юлії Тимошенко до вбивства Щербаня, захисту надавати заборонено", - цитується захисник Тимошенко Олександр Плахотнюк.

За його словами, слідчі мотивують ненадання частини матеріалів тим, що ознайомлення з ними завадить подальшому розслідуванню справи.

"Це ніяк не в'яжеться із заявою генпрокурора Віктора Пшонки про завершення розслідування справи, яку він зробив ще 2 тижні тому", - відзначає Плахотнюк.

Згідно з повідомленням, Плахотнюк звернувся в Генпрокуратуру з офіційною заявою у зв'язку з ненаданням даних матеріалів.

Крім того, він заявив про намір оскаржити в суді дії Генпрокуратури після отримання копії постанови про часткову відмову відомства в наданні матеріалів справи захисту Тимошенко.

31 січня Генпрокуратура заявила про готовність надати захисту Тимошенко матеріали справи за звинуваченням екс-прем'єра в організації вбивства Щербаня.

29 січня захист Тимошенко заявив про неотримання матеріалів справи за звинуваченням екс-прем'єра в організації вбивства Щербаня.

Нагадаємо, за версією слідства, в 1996 році Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко замовили вбивство Щербаня в угруповання кілерів через неможливість поділити ринок газу в Донецькій області. Якщо провина Тимошенко буде доведена, їй загрожує довічне ув'язнення.

Сама екс-прем'єр називає звинувачення її в причетності до вбивства Щербаня в 1996 році "відвертою неправдою", яку буде нескладно спростувати в міжнародних судах.

29 січня адвокати Тимошенко заявили, що їм не дають ознайомитися з матеріалами справи. 31 січня партія "Батьківщина" висловила припущення, що зволікання прокуратури з видачею матеріалів справи захисникам свідчить про те, що "справи Щербаня" просто фізично не існує.

Читайте також:

У ПР вважають поки неможливим звіт Пшонки у справі Щербаня

Генпрокуратура знайшла живих свідків у справі про вбивство Щербаня

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
Курс валют
USD 25.70
EUR 28.22
Останні новини