Топ Новини

Фракція ПР має намір очиститися від прогульників: позбутися мандата може навіть Юра Єнакієвський

23 лютого 2013 в 10:28

Партія регіонів має намір мобілізувати всі наявні в Раді "багнети". В результаті депутатські мандати можуть втратити кілька депутатів-бізнесменів: їх можуть замінити реальними "голосувальниками".

partiya_regionov.jpg
rian.com.ua
Після посилення контролю над персональним голосуванням народних депутатів, на Банковій вирішили очистити парламентську фракцію Партії регіонів від "мертвих душ" - депутатів-прогульників, обраних за партійним списком. Серед кандидатів "на вихід" виявилися кілька впливових регіоналів, зокрема, Юрій Іванющенко. Про це повідомляють джерела ZN.UA в адміністрації президента і керівництві фракції ПР.

Як відомо, 27 лютого буде презентовано програму уряду, якій потрібен не тільки президентський "акцент", але і забезпечення новими законами, які треба терміново провести через зал. Списочників-"прогульників" взагалі планують "відкріпити".

Для цього, за даними джерел ZN.UA, вже розроблено спеціальну схему. Днями представник фракції ВО "Свобода" Михайло Блавацький направив запит спікеру Верховної Ради Володимиру Рибаку з вимогою звернутися в суд з позовом про позбавлення Андрія Веревського статусу народного депутата-регіонала. Причина - незаконне поєднання депутатської та підприємницької діяльності.

 За неофіційними даними, комбінація інспірована Банковою і погоджена із самим Веревським, котрий за свій мандат, схоже, не надто тримається. Руками опозиції і суду влада (за твердженням джерел ZN.UA у фракції ПР і в АП) хоче замінити Веревського, можливо, Іванющенка і Волкова, а також іще дві-три "мертві душі" на тих, хто матиме можливість безпосередньо й регулярно брати участь у голосуванні..

"Жертв" добирають з числа "списочників". Логіка проста: у разі позитивного рішення судової інстанції (а в цьому можна не сумніватися) аморфних "власників мандатів" можна швидко замінити реальними згідливими "голосувальниками".

Крім того, згідно з джерелами ZN.UA у АП, днями президент Віктор Янукович повідомив новопризначеного голову Міноборони Павла Лебедєва, що йому, цілком ймовірно, доведеться повернутися в Раду. Банкова не хоче втрачати зайвий раз: Лебедєв - мажоритарник і владі простіше знайти нового міністра оборони, ніж чекати довиборів у Севастополі.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Сергія Рахманіна "Кінець облоги".

Читайте також:

Верховна Рада ухвалила поправку проти кнопкодавства

Рада, прийнявши зміни в регламент і заяву про євроінтеграцію, закрилася до 5 березня

Майже 90% українців хочуть позбавити "кнопкодавів" депутатських мандатів

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...