Топ Новини

Євросоюз підпише УА з Україною безоглядно на проблеми з демократією

20 грудня 2011 в 07:48
У питаннях, не пов'язаних з текстом угоди про асоціацію, Україна на минулому саміті досягла безумовного успіху.
euroflag_flag_ukr_es.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Лідери ЄС вперше визнали, що мають намір парафувати договір без зважання на проблеми з демократією у країні, у той час як донедавна навіть ця процедура була під питанням, пише «Коммерсант-Украина».

«Ми готові парафувати угоду, як тільки буде завершено технічну роботу... Ми хотіли б підписати її якомога швидше, але цей крок залежить від політичних обставин», — заявив Херман ван Ромпей.

Учора перший віце-прем'єр Андрій Клюєв повідомив, що на технічне доопрацювання тексту УА потрібно «місяць-півтора». Втім, не всі учасники української перемовної команди розділяють цей прогноз. «Можливо, парафування вдасться провести лише у березні», — поділилося джерело видання.

Ще одним досягненням Києва стала неофіційна згода брюссельських чиновників оприлюднити договір відразу після парафування, в обхід традиційних правил конфіденційності міжнародних договорів. З проханням про оприлюднення угоди раніше виступали представники українських експертних організацій.

Водночас, як і передбачалося, пункт про перспективу членства України у договорі відсутній. Немає в ньому і згадки про 49-ту статтю Європейського договору, що передбачає право європейських держав подавати заявку на членство в ЄС — це формулювання розглядалося Києвом як одне з компромісних.

«Єдине, на що ми погодилися — це згадка про європейську ідентичність України. Але і ця фраза записана не в тій редакції, на якій наполягав Київ, і не може розцінюватися як вказівка на європейську перспективу», — розповів виданню високопоставлений європейський дипломат. За наявною інформацією, даний пункт свідчить, що ЄС «бере до відома» інформацію про європейську ідентичність України — на більше країни-члени ЄС поки не згодні.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...