Євросоюз наполягає на звільненні всіх білоруських політв'язнів

3 вересня 2011 в 12:08
Євросоюз буде твердо дотримуватися вимог щодо звільнення всіх політичних ув'язнених перед початком діалогу з Білоруссю. До такого рішення прийшли глави МЗС ЄС під час неформальної зустрічі в польському прибережному місті Сопот.

«Ми підкреслюємо необхідність звільнення всіх політичних в'язнів (у Білорусі)", - заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон на підсумковій прес-конференції.

«Звільнення і реабілітація всіх білоруських політичних ув'язнених, щоб вони могли повноцінно брати участь у політичному житті країни, є умовою для відновлення діалогу з білоруською владою», - додав глава польського МЗС Радослав Сікорський.

У Європі назвали «несподіваною» пропозицію президента Білорусі Олександра Лукашенка, що  прозвучала цього тижня, до всіх політичних опонентів, в тому числі і представників зарубіжних країн, сісти за стіл переговорів і «разом виробити стратегію виходу з кризи». На думку європейських спостерігачів, будь-яка пропозиція, спрямована на наближення Мінська до демократії, гідна розгляду, однак слів А. Лукашенка недостатньо.

«Європейський союз завжди відкритий для співпраці з Білоруссю», - заявив у минулу п'ятницю глава Європарламенту Єжи Бузек. «Проте зараз ЄС не піде ні на які угоди або переговори в кредит. Для початку президент Лукашенко має звільнити всіх політичних ув'язнених, вирішити, як він буде діяти щодо незалежних організацій і ЗМІ», - додав він.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...