Топ Новини

Європейський суд розгляне сьогодні скаргу Тимошенко на утримання в СІЗО

27 серпня 2012 в 12:56
Сьогодні в ЄСПЛ відбудеться розгляд скарги Юлії Тимошенко на її утримання під вартою в Лук'янівському СІЗО №13, починаючи з серпня 2011 року. У скарзі Тимошенко йдеться про незаконний арешт, тортури, політичне переслідування і право на справедливий суд.
Uli_volu_tymoshenko.jpg
byut.com.ua

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у вівторок, 28 серпня, розгляне справу №49872/11, що стосується екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Згідно з інформацією на офіційному сайті суду, справу розглядатиме 5-та секція ЄСПЛ, а процедуру розгляду буде доведено до сторін перед засіданням.

Звернення Тимошенко до Європейського суду відбулося 10 серпня 2011 року і призначення слухань на серпень 2012 року - тобто менше, ніж через рік - для практики європейського суду вельми оперативне вирішення.

Пізніше до скарги захист Тимошенко додав документи, які стосуються порушення права на справедливий суд.

ЄСПЛ надав "пріоритет 1" зверненням Тимошенко "зважаючи на серйозність і чутливість висунутих звинувачень" і вирішив розглянути справу невідкладно.

У заяві Тимошенко до ЄСПЛ згадуються порушення декількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, це стаття 3, яка говорить про тортури щодо неї. Також йдеться про статтю 5 - незаконний арешт. Стаття 6, яка забезпечує право всіх громадян на справедливий суд.

У заяві також згадується про порушення статті 18 Європейської конвенції, яка свідчить, що всі обмеження застосовуються тільки з тими цілями, з якими вони встановлені. Зверненням до цієї статті захист екс-прем'єра намагається довести те, що переслідування Тимошенко в Україні носить виключно політичний характер.

На сайті ЄСПЛ можна знайти не тільки опис самої скарги Тимошенко. Від екс-прем'єра суд отримав докладний опис стану її здоров'я до і після затримання, а також після винесення вироку. Окрім того екс-прем'єр повідомила, в яких приміщеннях і з ким її тримали в СІЗО № 13, коли і як її доставляли на судові слухання.

На сайті ЄСПЛ наводяться також витримки зі звіту, переданого українському уряду за результатами візиту в Україну представників Європейського Комітету з запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводження чи покарання. У документах сказано, що ув'язнені часто скаржилися на велику кількість в СІЗО щурів і мишей, а члени комісії самі бачили в установі тарганів.

- При розгляді скарги Тимошенко Європейський суд врахує, що в СІЗО бігають пацюки і таргани

Далі у висновках європейських експертів описується стан охорони здоров'я в СІЗО, яке, згідно з їхніми висновками, також не відповідає всім міжнародним нормам.

Мін'юст, тим часом, за тис. найняв американську фірму, яка буде відстоювати позицію українського уряду під час розгляду в Європейському суді скарги Юлії Тимошенко. Раніше адвокати цієї фірми захищали інтереси Кофі Аннана і Олександра Солженіцина.

Читайте також:

Мін'юст найняв проти Тимошенко американських юристів, які захищали Солженіцина

Турчинов переконаний, що касацію щодо газової справи затягують через Європейський суд

Вирок Тимошенко у газовій справі замінять звинуваченням у вбивстві Щербаня, — Власенко

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...