Топ Новини

Екс-посол Чехії: За Тимошенка Україна буде мститися, як помстилася за Данилишина

10 січня 2012 в 07:51
Надання Чехією політичного притулку чоловікові екс-прем'єра України Юлії Тимошенко Олександру деякі чеські оглядачі вважають невмотивованим, вважає екс-посол Чехії в Україні Павел Маша.

"За моїми спостереженнями, у Міністерстві внутрішніх справ існує два угруповання: прагматики та ідеалісти. Перші, коли йдеться про такі делікатні справи, як політичний притулок, виходять з економічних інтересів, а другі більше дбають про імідж Чехії, як традиційної захисниці прав людини. У випадку з О.Тимошенком перемогли ідеалісти, до яких, між іншим, належить і міністр (внутрішніх справ Чехії) Ян Кубіца", - сказав П.Маша в інтерв'ю Deutsche Welle, опублікованому у понеділок.

При цьому він спростував заяви, що прозвучали в Україні, про те, що О.Тимошенко нібито має намір заховати у Чехії капітали своєї дружини. "Як відомо, Ю.Тимошенко мала підприємницькі контакти не в одній країні ЄС, тому операція "схованки", якби вона дійсно була потрібна подружжю, могла здійснюватися у будь-якій з них. Не обов'язково у Чехії. До того ж, щоб заховати капітал, зовсім не треба тікати з країни перебування. Така заява позбавлена логіки", - зазначив екс-посол, додавши при цьому, що "за певною інформацією, думка залишитися в Чехії з'явилася в О.Тимошенка ще до засудження його дружини".

"Якщо говорити про мотиви його поведінки, то я маю більшу довіру до джерел партії "Батьківщина", ніж до урядових", - підкреслив П.Маша.

Екс-посол також заявив, що поділяє думку про те, що інцидент з наданням політичного притулку чоловікові Ю.Тимошенко відіб'ється на чесько-українських відносинах, при чому "у першу чергу на відносинах економічних".

"При тому бюрократичному свавіллі, що панує в Україні, чеським підприємцям, які зацікавлені в тих чи інших державних замовленнях, обов'язково будуть вставляти палиці в колеса. Будуть мститися, як мстилися за політичний притулок (екс-міністру економіки України) Богдану Данилишину", - підкреслив П.Маша.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...