Єгиптяни схвалили проект «конституції меншини», що передбачає відмову від світської держави

26 грудня 2012 в 10:02
Новий варіант конституції Єгипту, запропонований президентом Мухаммедом Мурсі, підтримали майже 64% тих, що проголосували на референдумі. Тепер протягом двох місяців в країні повинні пройти парламентські вибори.
egypt_storonnik_mursi_koran.jpg
dailynewsegypt.com

Єгипетські виборці підтримали проект нової конституції Єгипту, яка передбачає відмову від світської держави.

Згідно з офіційно оприлюдненими даними, за новий основний закон країни висловилися 63,8% - майже дві третини тих, хто проголосував.

Голосування проходило у два раунди - 15-го і 22-го грудня. Явка на референдумі була низькою. Свою думку з питання висловили лише 32,9% з 52 мільйонів виборців.

Протягом найближчих двох місяців у країні повинні пройти парламентські вибори.

Проект основного закону, запропонований президентом Мухаммедом Мурсі і його союзниками-ісламістами, викликав у країні запеклі суперечки і вуличні зіткнення, оскільки він передбачає рух у бік подальшої ісламізації.

Критики стверджують, що нова конституція зраджує надії революції, в результаті якої був повалений президент Хосні Мубарак. За їхніми словами, вона свідчить про небезпечне зрощування держави і релігії та ігнорування прав меншин, насамперед християн, а також жінок.

Президент Мурсі і правляча партія "Брати-мусульмани" у відповідь запевняють, що права меншин захищені в новому основному законі країни повною мірою.

Ісламісти наполягали на прийнятті конституції, щоб покласти край майже двом рокам політичної нестабільності, яка настала після відставки Мубарака в лютому 2011 року. Політична невизначеність викликала глибокий економічний спад, зростання інфляції і відтік капіталів з країни.

Основні тези нової конституції: шаріат залишається основним джерелом законодавчого права; християнство та іудаїзм є основним джерелом права для християн і євреїв; релігійні права і свободи гарантуються тільки мусульманам, християнам і євреям; перебування на президентському посту обмежено двома термінами по чотири роки кожен.


Читайте також:

Ісламська Республіка Єгипет?

Президент Єгипту скасував указ, що наділяє його повноваженнями «фараона»

МЗС радить українцям не їхати до Єгипту або хоча б не виходити з готелів

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...