Депутат, який запропонував законопроект про надання російській мові держстатусу, виключений з Партії регіонів

25 вересня 2012 в 11:30
Регіонали вигнали з партії соратника, що ратує за державний статус російської мови. Законопроект парламентарія у Партії регіонів назвали популістським.
yazik_rus.jpg
novosti.dn.ua

Народний депутат України Олександр Черноморов виключений з Партії регіонів, а внесені ним законопроекти про статус російської мови - це самопіар. Про це заявив прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов.

«В даний час більшість тих, хто не потрапить після виборів в пул, не проходить до парламенту, починає себе піарити різними способами, - сказав Могильов. - Зараз десятки законопроектів щодо підвищення зарплат, пенсій тощо. Це все більшою мірою популістські закони».

До таких законопроектів Могильов відніс і внесений нещодавно Черноморовим проект закону, яким просить зробити російську мову державною.

«Черноморов виключений з Партії регіонів, які питання?», - сказав Могильов.

Нагадаємо, депутат зареєстрував законопроект, який посилює захист мовних прав російського і російськомовного населення України.

- Партія регіонів запропонувала зробити російську мову другою державною

Як наголошується в пояснювальній записці, документ передбачає, що в Україні забезпечується право вільного користування російською мовою як мовою корінного народу України, мовою міжнаціонального і міжнародного спілкування, а в регіонах компактного проживання громадян, для яких російська мова є рідною, - функціонування російської мови нарівні з державною.

Також пропонується створення в державі умов для отримання російською мовою, рідною для значної кількості громадян України, правового становища, рівного тому, яким користується українська мова.

Згідно з проектом закону, держава «сприяє ... впровадженню на законодавчому та виконавчому рівні російської мови як державної нарівні з українською мовою».

За даними ЗМІ, Черноморов, який не потрапив до партійного списку регіоналів, розраховував зайняти мажоритарний округ № 3 (Джанкой, Джанкойський і Красногвардійський райони), однак по цьому округу регіонали висунули екс-міністра Ради міністрів Криму Олену Нетецьку, а Черноморову не запропонували ніякий інший округ натомість. У відповідь, як самовисуванець він зареєструвався у сімферопольському окрузі №2.

Читайте також:

Російська мова отримала регіональний статус в Донецьку

КСУ перевірить закон про регіональні мови на відповідність Конституції

На Закарпатті закон про мови «забуксував» — не вистачає чиновників, які знають угорську

Рада Європи: Закон про регіональні мови захищає тільки російську

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...