Топ Новини

Делегації ПАРЄ відмовили у зустрічі з Тимошенко

28 березня 2012 в 09:48
Представники ПАРЄ висловили стурбованість з приводу відмови представників пенітенціарної системи України в організації їхньої зустрічі з Тимошенко.
PASE.jpg
1news.az

Пенітенціарна служба України відмовила співдоповідачам Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Маріетті де Пурбе-Лундін та Маіліс Репс у зустрічі з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, яка перебуває у Качанівській колонії.

Про це представники делегації повідомили 28 березня під час зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином у Києві, інформує прес-служба парламенту.

Представники ПАРЄ висловили стурбованість з приводу відмови представників пенітенціарної системи України в організації їхньої зустрічі з Тимошенко.

У свою чергу Литвин підкреслив, що ВР працює над виконанням останньої резолюції ПАРЄ щодо функціонування демократичних інститутів в Україні.

Спікер відзначив також, що виконання зобов'язань, які взяла Україна при вступі до ради Європи, є спільною відповідальністю усіх гілок української влади, у тому числі і Ради.

У цьому контексті керівник парламенту нагадав, що 21 березня парламент прийняв за основу проект постанови про План заходів по реалізації положень Висновку №190 (1995) ПАРЄ «Заявка України на вступ до Ради Європи» та Резолюції №1862 (2012) ПАРЄ «Функціонування демократичних інститутів в Україні».

У свою чергу Репс зазначила, що з прийняттям парламентом у першому читанні проекту Кримінально-процесуального кодексу Україна зробила «серйозне просування» до реформування судової системи. Разом з тим, вона наголосила на важливості подальшого реформування судово-правової сфери, зокрема, на прийнятті законів про прокуратуру і адвокатуру.

Де Пурбе-Лундін також наголосила на важливості практичного застосування нового Кримінально-процесуального кодексу після його остаточного ухвалення.

Відповідаючи на питання співдоповідачів, голова Ради повідомив, що 10 квітня парламент приступить до розгляду Кримінально-процесуального кодексу у другому читанні.

За його словами, цей документ, який налічує майже 1 тис. 400 сторінок, є надзвичайно складним, до нього внесено майже 4 тис. поправок. Спікер також повідомив, що юридичне управління апарату Ради, яке працювало над текстом законопроекту разом з представниками правоохоронних органів, Адміністрації президента і Кабінету міністрів, подало свої зауваження на 63 сторінках. При цьому він висловив думку, що врахування цих пропозицій значно покращить якість законопроекту.

Розгляд проектів законів «Про прокуратуру» і «Про адвокатуру», зазначив Литвин, заплановано після прийняття нового КПК.

Говорячи про законодавче забезпечення розвитку інститутів громадянського суспільства, голова Ради зазначив, що парламент прийняв закон про громадські об'єднання.

Він також повідомив, що на доопрацюванні у парламентському комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин в даний час знаходиться проект закону про порядок організації і проведення мирних заходів, поданий Кабінетом міністрів. Цей документ готується на повторне друге читання.

З приводу закликів ПАРЄ до проведення широкомасштабної конституційної реформи Литвин сказав, що для внесення змін до Основного закону потрібні дві сесії.

Відповідаючи на питання про виборчий закон, керівник парламенту зазначив, що його прийняття голосами 366 парламентаріїв стало результатом компромісу. Враховуючи цю обставину, сказав Литвин, «моя позиція полягає в неприпустимості внесення до нього змін».

Спікер також зазначив, що формування всередині України та за її межами думки про недемократичність майбутніх парламентських виборів може призвести до погіршення ситуації під час виборчої кампанії, і закликав до об'єктивних оцінок ситуації у нашій країні. «Говорити про недемократичність виборів - значить говорити про недовіру до 46 мільйонів людей», - сказав він.

Україна, сказав Литвин, зацікавлена у забезпеченні відкритого і демократичного характеру процесів підготовки і проведення чергових парламентських виборів відповідно до міжнародних стандартів. У цьому контексті голова Ради повідомив, що він направив запрошення європейським і міжнародним інститутам максимально долучатися до спостереження за ходом парламентських виборів в Україні.

Керівник парламенту також повідомив, що він звернувся до Кабінету міністрів з проханням направити автентичний текст рішення Європейського суду з прав людини з приводу лікування Тимошенко. При цьому він зазначив, що рішення ЄСПЛ підлягає виконанню.

Читайте також:

ПАРЄ відвідає Україну з перевіркою виконання резолюції


ПАРЄ не знайшла в Україні політичних ув'язнених

У ЄС розчаровані небажанням Ради декриміналізувати статтю Тимошенко

У проект резолюції ПАРЄ включено пункт про можливі санкції проти України

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...