Дані про застосування в Сирії хімічної зброї не підтверджуються, але режим Асада це вже не врятує

26 грудня 2012 в 11:33
Аналітики та експерти щодо Близького Сходу вважають іноземне втручання в сирійські події питанням вирішеним і відраховує дні до падіння режиму Асада. Сирійська опозиція, у свою чергу, зацікавлена ​​в міжнародній військовій присутності у країні.
siriya.jpg
cuamckuykot.livejournal.com

Незважаючи на те, що заяви сирійських повстанців про використання режимом Башара Асада хімічної зброї поки не отримали підтвердження, навіть неперевірена інформація може стати приводом для іноземного втручання. Аналітики прогнозують, що до повалення Асада в будь-якому випадку залишилися лічені тижні. Але далі в Сирії може розгорітися кровопролитна міжконфесійна війна, застерігає доповідь ООН.

Німецьке видання
Focus пише: незважаючи на те, що сирійські повстанці повідомляють про випадки застосування проти них хімічної зброї - у Хомсі, за даними сирійських спостерігачів з прав людини, жертвами бойових отруйних речовин стали шість бойовиків, - ізраїльський уряд не вірить у цю версію.

Як заявив ізраїльський віце-прем'єр Моше Яалон, сирійська опозиція просто «зацікавлена ​​у міжнародній військовій присутності в Сирії». «У нас немає будь-якого підтвердження або доказу, що хімічна зброя була використана», - сказав Яалон.

Будь-які повідомлення з Сирії піддаються перевірці, вказує видання, адже значна частина журналістів не може працювати у країні вільно. Всі попередні повідомлення про застосування хімзброї виявилися підробкою.

На тлі одностайної думки про те, що дні сирійського президента полічені, дипломати і експерти щодо Близького Сходу прогнозують тривожну картину лих, які обрушаться на змучений війною народ після відходу Асада, пише
The Los Angeles Times. Боротьба за територію навколо ключових міст - Дамаска, Алеппо та Хомса - набуває міжрелігійного характеру, як було відзначено у спеціальній доповіді ООН минулого тижня; дуже ймовірні напади сунітів на християн, курдів, іудеїв і шиїтів.

У нещодавній доповіді ООН застерегла, що сирійський конфлікт може перерости в нещадну міжконфесійну війну, нагадує автор публікації.

Гуманітарна криза вже вразила країну: більше 2 млн людей були змушені покинути свої будинки, лікарні і поліклініки зруйновані, більше 150 тис. поранених залишилися без медичної допомоги. Контроль над постачанням гуманітарної допомоги, особливо громадам меншин, додатково провокує зіткнення, говориться у статті.

Найбільше занепокоєння викликають все більш відчайдушні настрої у військах Асада, продовжує автор коментаря. Урядові сили в останні дні завдали ракетних ударів, за вказівкою режиму зі сховищ дістали хімічну зброю.

«До повалення Асада залишилися, швидше за все, тижні, найбільше - кілька місяців», - передає автор публікації думку експерта з сирійських військових питань і ветерана Розвідувального управління Міноборони США Джеффрі Уайта.

«У світлі бездіяльності американців повстанці схиляються до екстремізму і антизахідних настроїв», - стурбований сирійською політикою адміністрації Обами експерт з Вашингтонського інституту близькосхідної політики Ендрю Дж.Таблер.

Необхідно відзначити, що незалежних підтверджень застосування хімічної зброї у Сирії поки немає. Уряд цієї країни не раз заявляв, що ні за яких обставин не буде використовувати подібні озброєння проти власних співгромадян.

Раніше країни Заходу, включаючи США, попереджали Башара Асада, що застосування хімічної зброї стане тією межею, за якою може розпочатися військова операція проти сирійського режиму.

У той же час, офіційний Дамаск називає інформацію про використання сирійськими військовими хімічної зброї проти опозиціонерів у місті Хомс провокацією, спрямованою на створення приводу для іноземного вторгнення в цю країну.


Читайте також

Сирійські повстанці нарахували вже 18 випадків застосування хімічної зброї військами Асада

NBC: Сирійська армія приготувала авіабомби з зарином і чекає наказу Асада про початок бомбардувань

США втрутяться у сирійський конфлікт, якщо Дамаск застосує хімічну зброю

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...