Чехія підтримала безвізовий режим ЄС із Україною

18 березня 2016 в 04:58

Безвізовий режим відкриє двері для українських робітників, на яких у чеській промисловості існує "величезний попит".

украина евросоюз безвизовый
Безвізовий режим з Україною "не представляє для Чехії ніякої небезпеки"

Чехія підтримала пропозицію Європейської комісії щодо скасування візового режиму для громадян України. Чеський прем'єр-міністр Богуслав Соботка повідомив журналістам, що "це не представляє для Чехії ніякої небезпеки".

У свою чергу, міністр закордонних справ Чехії Лубомир Заоралек підкреслив, що Прага "підтримує прагнення країн – чи то Грузія, Україна або Туреччина – до візової лібералізації".

При цьому він нагадав, що такі країни повинні повністю виконати всі технічні вимоги.

"Це відкриє двері для українських робітників, на яких у місцевої промисловості існує величезний попит", – сказав прес-секретар Промислово-транспортного союзу Чехії Мілан Мостина.

На кінець січня кількість легально працючих у Чехії громадян України становило 106 тисяч осіб. На даний момент українці є найчисленнішою категорією мігрантів у Чехії – 23% від загального числа.

Читайте також: Порошенко і Юнкер узгодили подальші кроки для запровадження безвізового режиму з ЄС

Нагадаємо, 18 грудня 2015 року Європейська комісія підтвердила готовність України до скасування віз до ЄС. ЄК дала позитивну оцінку звіту щодо виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом. У документі йдеться про те, що Єврокомісія на початку 2016 року внесе законодавчу пропозицію щодо внесення змін до Регламенту ЄC. Рекомендації ЄК повинні затвердити Європарламент і Рада ЄС.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом в кінці літа – початку осені 2016 року. У свою чергу президент Порошенко у січні казав, щоукраїнці зможуть скористатися безвізовим режимом у другій половині 2016 року.

За матеріалами: Радио Прага
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...