Топ Новини

БЮТ вимагає від Януковича пустити журналістів на суди над опозицією

14 липня 2011 в 11:35
Партія «Батьківщина» звернулася з відкритим листом до президента України Віктора Януковича, в якому вимагає скасувати рішення про заборону прямих трансляцій судових процесів над опозиційними політиками.
25_06_Tymoshenko__flag_but___Byut_batkivshchina_57.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це повідомляє прес-служба партії.

«14 липня горезвісний Печерський суд заборонив пряму трансляцію так званого судового процесу над Юрієм Луценком. Заборонено також аудіо- і відеозйомку і навіть істотно обмежено допуск журналістів до зали суду.

Подібне рішення за вашою вказівкою планується оголосити найближчим часом на так званому судовому слуханні у справі Юлії Тимошенко.

Не секрет, що рішення перевести процеси проти опозиції у закритий режим прийнято за стінами суду, у приміщенні вашої адміністрації, звідки, як відомо, здійснюється вся загальна режисура судилища.

Для вас, як і для нас, очевидно, що сила публічних аргументів опозиції є настільки нездоланною, що судові процеси проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка вже перетворилися на суд над вами і вашим режимом, а те, що справи проти опозиції сфальсифіковано від «а» до «я», очевидно всім, хто за останні тижні хоч раз вмикав телевізор під час прямої трансляції.

Однак, усвідомлення цього факту не звільняє вас від необхідності дотримуватися власної обіцянки щодо гласності та відкритості судилища над опозицією. В принципі, вся країна знає, що ви «господар свого слова»: сам дав, сам забрав. Саме цим принципом ви керуєтеся, відверто не виконуючи свої передвиборчі обіцянки. Однак тепер ви знищуєте не тільки власну репутацію, але і репутацію країни, оскільки відкритість процесів ви гарантували перед європейською спільнотою.

Отже, ми категорично вимагаємо від вас скасувати ваші рішення про заборону прямих трансляцій судових процесів над опозиційними політиками, зняти всі обмеження на доступ ЗМІ. Вам, як ініціатору таких обмежень і за посадою гаранту Конституції, не вдасться прикритися рішеннями судів, такими ж фальшивими, як і всі сфабриковані за вашою вказівкою кримінальні справи.

Ви зобов'язані забезпечити гарантоване Основним законом право громадян на участь або отримання інформації з ініційованих і контрольованих вами процесів», - йдеться у заяві.

Нагадаємо, сьогодні суд заборонив до винесення вироку у кримінальній справі проти екс-голови МВС фото- відео- та аудіофіксацію судового процесу. Суд мотивував своє рішення тим, що буде допит свідків, і матеріали справи містять секретну інформацію.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...