Топ Новини

Британська влада зніме дипстатус з посольства Еквадору у Лондоні для екстрадиції Ассанжа

16 серпня 2012 в 13:52
Рішення уряду Еквадору про надання притулку засновнику WikiLeaks не змінило планів Великобританії щодо його екстрадиції до Швеції. Британська влада заявила про намір зняти дипломатичний статус з еквадорського посольства в Лондоні, що дозволить їм увійти на його територію.

Британська влада готова виконати юридично зобов'язуюче рішення про екстрадицію засновника сайту Wikileals Джуліана Ассанджа до Швеції, повідомили 16 серпня представники британського МЗС.

"Ми розчаровані заявою (про надання йому політичного притулку) глави МЗС Еквадору. Відповідно до законів Великобританії, Ассандж вичерпав усі можливості подати апеляцію проти рішення британської влади, яка юридично зобов'язує екстрадувати його до Швеції. Ми виконаємо це зобов'язання", - заявив представник британського МЗС.

Британська влада має намір також зняти дипломатичний статус з еквадорського посольства в Лондоні, що дозволить їм увійти на його територію.

Раніше міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіно повідомив, що влада країни прийняла рішення надати притулок засновнику скандально відомого сайту.

- Еквадор у відповідь на погрозу взяти штурмом його посольство в Лондоні офіційно оголосив про надання притулку Ассанжу

Ассанж - 41-річний громадянин Австралії в середині червня з'явився в посольство Еквадору в Лондоні з проханням про надання притулку. Він підозрюється в Швеції в згвалтуванні і сексуальних домаганнях, що нібито мали місце в серпні 2010 року. У листопаді того ж року шведські правоохоронні органи оголосили його в міжнародний розшук, щоб мати можливість допитати.

Ассанжа затримали в Лондоні в грудні 2010 року. Формально Швеція не пред'явила йому ніяких звинувачень, а європейський ордер на арешт, який і послужив підставою до судового розгляду, став наслідком відмови з'явитися в поліцію для дачі показань і його рішення покинути Швецію і виїхати до Британії.

При цьому сам Ассанж і його адвокати побоюються, що в разі видачі до Швеції його екстрадиції можуть домогтися США, де йому може загрожувати покарання аж до страти.

За інформацією деяких ЗМІ, Еквадор запропонував Ассанжу політичний притулок ще кілька місяців тому.

Гучний скандал навколо порталу WikiLeaks вибухнув після публікації на сайті документів дипломатичної служби США. У конфіденційних матеріалах, викладених на сайт 29 листопада 2010 року, містилися, зокрема, досить негречні висловлювання на адресу світових лідерів. До цього WikiLeaks опублікував десятки тисяч документів про дії американських військовослужбовців в Іраку і Афганістані.

Читайте також:

Британська влада погрожує узяти штурмом посольство Еквадору, в якому ховається Ассанж

Засновник WikiLeaks Ассанж має намір балотуватися в австралійський сенат

Ассанж удостоєний Австралійської премії миру

Спілберг зніматиме фільм про Ассанжа і Wikileaks


 

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...