Топ Новини

БПП збирається достроково припинити депутатські повноваження Фірсова та Томенка

24 березня 2016 в 12:21

З'їзд має відбутися до кінця цього тижня, його перенесли через відрядження лідера блоку Віталія Кличка.

БПП
БПП хоче достроково припинити повноваження двох депутатів
Керівництво Блоку Петра Порошенка планує ініціювати дострокове припинення повноважень депутатів Єгора Фірсова та Миколи Томенка, які обралися до ВР за списком блоку, і вийшли з лав фракції БПП.

Як повідомляють джерела DT.UA, відповідну ініціативу на найближчому з'їзді має запропонувати лідер блоку Віталій Кличко. За словами співрозмовника, "Адміністрація президента нав'язує Кличку механізм, за яким з'їзд БПП ухвалить рішення позбавити цих депутатів повноважень, на цій підставі БПП звернеться з позовом до суду, а потім, на підставі судового рішення, ЦВК зробить відповідне оголошення".

Сам Кличко цю інформацію заперечив. "З'їзд запланований і має відбутися до кінця до цього тижня. Я не збираюся ініціювати позбавлення мандатів Фірсова і Томенка", - заявив він DT.UA.

Водночас депутат Єгор Фірсов підтвердив в коментарі DT.UA інформацію про існування планів щодо позбавлення його мандату. "Так, це правда. Вони планують зробити це на з'їзді. Він мав відбутися 23 березня, але був перенесений через від'їзд Кличка", - сказав він.

Фірсов також припустив, що, діючи в такий спосіб, керівництво блоку намагається застерегти інших депутатів від спроб вийти з фракції БПП. Такої ж думки дотримується й інший претендент на позбавлення мандату - Микола Томенко.

В коментарі DT.UA Томенко сказав, що йому попередньо відомо про наміри керівництва БПП, однак він не знає, коли саме це станеться. За його словами, "теоретично" ЦВК може зробити відповідне оголошення стосовно вже обраних депутатів лише на підставі рішення ВР, або ж керівництву партії доведеться позиватися на депутата до суду.

Читайте також: Фракція "БПП" визначилася з новим прем'єром, але назвати його ім'я поки не готова

"Такого прецеденту (голосування за позбавлення мандатів депутатів, що вийшли з фракції – ред.) взагалі не було. Був прецедент по заяві Мартиненка за власним бажанням, або по померлих депутатах, але ми все одно маємо проголосувати, бо, якщо людина прийняла присягу, її можна вивести зі складу парламенту лише офіційно, рішенням парламенту, тому що ЦВК не може робити оголошення просто так", - сказав Томенко.  

Згідно зі 184 статтею Конституції, депутат може бути позбавлений мандату, якщо він пройшов у парламент за списком політичної партії, але не вступив до її фракції, або вийшов з неї (мажоритарників ця норма не стосується - ред.) Однак, як нагадав Томенко, 2 частина цієї ж статті передбачає, що депутат може бути достроково позбавлений мандату на підставі закону "Про імперативний мандат", який на даний момент не прийнятий.

"Правильний шлях – прийняти закон ("Про імперативний мандат" – ред.). От хай проголосують, приймуть закон, і я вже тоді готовий здатися добровільно. Єдине, що я б хотів коротко виступити зі звітом по виконанню передвиборчої програми БПП, яку я ніколи не порушував, не дивлячись на те, що я ніколи не був членом партії, і зареєстрований позапартійним", - сказав Томенко.

За підрахунками лідера парламентської фракції БПП Юрія Луценка, лави фракції збираються покинути близько 15 народних депутатів. Луценко висловив припущення, що вони збираються приєднатися до політичної сили губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...