Більшість українців хочуть в ЄС, прихильників об'єднання з Росією стає все менше

27 грудня 2012 в 09:25
Згідно з даними соціологічного дослідження, бачити Україну в Євросоюзі хочуть більше половини українців. А кількість противників об'єднання з Росією перевищила кількість прихильників створення спільної держави.
ukraina_urkrainzi_narod_flag.jpg
РИА Новости

Приєднання України до Європейського Союзу підтримали 52% українців, 34% виступили проти, ще 14% - не визначилися. Такі результати дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» восени поточного року.

Найбільше цю ініціативу підтримує молодь (майже дві третини опитаних у віці 18-29 років), найбільш песимістично до неї ставляться люди літнього віку (38% підтримують і 43% не підтримують).

Серед жителів Заходу за євроінтеграцію виступили 77%, дещо менше - в центрі (64%), на Півночі (54%) і Сході (51%). На Півдні та Донбасі близько половини опитаних не підтримують ініціативу.

У той же час ідею утворення єдиної держави у складі України, Росії та Білорусі підтримали 41% українців, а 44% виступили проти. 15% - не визначилися.

Як зазначають соціологи, якщо протягом 2010-2011 років кількість прихильників об'єднання з Росією стабільно перевищувала кількість супротивників, то в 2012 році спостерігаються зворотні тенденції.

Найбільше створення спільної держави підтримують люди старшого віку (53%), найменше - молодь (32%).

Стабільно висока підтримка ініціативи серед жителів півдня (64%), Донбасу (57%) та Сходу (54%) країни. У той же час, більше половини жителів Центральної і Північної України і більше 80% Західній виступають проти цього.

Цікаво, що як мінімум чверть опитаних, які підтримують утворення єдиної держави з Росією та Білоруссю, одночасно підтримують і приєднання України до ЄС.

Дослідження проводилося з 25 вересня по 5 жовтня 2012 року серед 2000 респондентів з усіх регіонів України. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Статистична похибка становить не більше 2,2%.

Читайте також:

У Євросоюзі заявили, що будь-яка участь України в Митному союзі несумісна з подальшою євроінтеграцією

Українських дітей найбільше лякає економічна криза і зростання цін

Загальну державу хочуть 14% українців і 20% росіян

Майже 70% прихильників Партії регіонів хочуть до Митного союзу з Росією

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...