Більшість зауважень до "закону Савченко" - маніпуляція фактами і міфи - автори

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Більшість зауважень до "закону Савченко" - маніпуляція фактами і міфи - автори Депутати Савченко і Крулько поскаржилися на маніпуляції
За словами Савченко і Крулька, цей закон є дієвим інструментом, який захищає від зловживань та затягування розслідування.

Автори т. з. "закону Савченко" - народні депутати Іван Крулько і Надія Савченко заявляють, що більшість зауважень щодо цього закону - це "типова маніпуляція фактами" і міфи.

Про це йдеться в їхній статті для DT.UA.

Як пишуть депутати, найпоширенішим міфом є те, що за "законом Савченко" з в'язниць масово вийдуть вбивці і гвалтівники.

За їх словами, це не має нічого спільного з дійсністю.

"Закон не передбачає підстав для звільнення будь-яких осіб з місць позбавлення волі, тим паче - засуджених за тяжкі злочини проти життя і здоров'я людини. Передбачено лише перерахунок призначеного особі вироком суду покарання із врахуванням часу попереднього ув'язнення у співвідношенні "два до одного" (а не "один до одного", як було на дату винесення відповідних вироків, до прийняття Закону)", - йдеться в статті.

Читайте також: Савченко виступила за амністію бойовиків "ЛНР" та "ДНР"

"Однак, згідно із "Законом Савченко", строк позбавлення волі особі, котра відбула максимальний час у СІЗО на стадії досудового слідства (наразі це один рік), може бути зменшений лише на один рік. Тобто навіть за умови застосування Закону "за максимумом" реальний строк позбавлення волі буде скорочений значно менше, ніж при застосуванні ст. 81 ККУ до особи, котра вчинила умисне вбивство. Більше того, застосування положень ст.ст. 81 та 82 ККУ можливе з ініціативи установ виконання покарань, що передбачено ст. 154 Кримінально-виконавчого кодексу України", - зазначають автори закону.

Також міфом вони називають те, що "закон Савченко" прийнятий "під конкретну особу".

"Чи не занадто складна процедура як для спрощення життя десятку людей сумнівної репутації? Навіщо задля цього писати законопроект, вносити його до парламенту через Надію Савченко, яка тоді перебувала в путінському полоні, шукати підтримку більшості нардепів?", - відзначають Крулько і Савченко.

За їхніми словами, насправді ж для багатьох звичайних громадян "закон Савченко" став "єдиним шансом опинитися на волі після багатьох років знущань в СІЗО".

Як зазначають Савченко і Крулько, положення закону додатково мотивують прокурорів і слідчих не зловживати утриманням під вартою як запобіжним заходом, а також швидше завершити досудове розслідування і передавати кримінальне провадження в суд для розгляду по суті, або ж застосовувати інші, більш м'які запобіжні заходи.

"Закон Савченко" відстоює насамперед інтереси людини. Це той інструмент, який захищає від зловживань та затягування розслідування. На превеликий жаль, більшість зауважень щодо "Закону Савченко" - це типова маніпуляція фактами, адже факти говорять самі за себе", - йдеться в статті.

Раніше глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе в інтерв'ю DT.UA зазначила, що через закон Савченко відбувається велика біда. "Шість тисяч осіб вже вийшли з ув'язнення. 90% цих людей - досить вагомі в кримінальному світі люди, які скоїли тяжкі злочини. Потрібно вносити зміни в цей закон", - підкреслила Деканоїдзе.

Детальніше про "Закон Савченко" читайте у статті Надії Савченко та Івана Крулька "Міфи "Закону Савченко" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі