Топ Новини

Балогу і Домбровського позбавили мандатів через вибори 2004 року

15 лютого 2013 в 07:31

Судді обґрунтовують необхідність проведення повторних виборів в 11-му і 71-му округах, посилаючись на рішення ВСУ про проведення 3-го туру виборів-2004.

Юристи партії Єдиний Центр отримали повний текст постанови Вищого адміністративного суду України про позбавлення повноважень народних депутатів Павла Балоги і Олександра Домбровського.

У ЄЦ підкреслюють, що постанова була надана із затримкою в один день і після неодноразових звернень у Вищий адмінсуд.

У своєму рішенні судді апелюють до норм Конвенції про захист прав людини, які дають "кожній людині право на справедливий розгляд її справи в розумний термін". "Право на вільні вибори (у різних його проявах) є одним з основоположних прав людини, підлягає захисту на підставі статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод", - йдеться в документі.

Судді обґрунтовують необхідність проведення повторних виборів в 11-му і 71-му округах, посилаючись на рішення Верховного суду України про проведення третього туру президентських виборів 2004 року - на думку суддів ВАСУ, подібне рішення, прийняте в 2004 році, коли права виборців були порушені, отримало схвалення міжнародного співтовариства.

"Ознайомившись з поясненням ВАСУ можна зробити тільки один висновок - цей документ готувався квапливо і юристами різної спеціалізації. Постанова містить велику кількість вирваних з контексту цитат, які в первинних джерелах приймалися як обґрунтування протилежних за змістом понять і в переважній більшості стосуються відстоювання інтересів громадян, права яких були порушені злочинними діями влади", - сказано в заяві партії.

"Особливо цинічним є посилання на звіт ОБСЄ про порушення, допущені під час виборчої кампанії 2012 року, враховуючи, що переважна їх більшість стосувалися зловживання адмінресурсом з боку провладної партії і її кандидатів", - відзначають в Єдиному центрі.

У партії вважають, що спроба влади пов'язати між собою норми різних законів, конвенцій і рішень судових інстанцій, як обґрунтування необов'язковості виконання норм Конституції України, є актом політичного злочину.

Як повідомлялося, ВАСУ 8 лютого визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах №11 (Вінниця) і №71 (Закарпатська обл.) де обрані відповідно Домбровський і Балога, визнав відсутність у них депутатських повноважень і статусу, а також зобов'язав ЦВК провести повторні вибори у цих округах.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що питання про законність і механізм виконання рішення ВАСУ повинна розглянути Верховна Рада.

У свою чергу, голова Верховної Ради Володимир Рибак має намір ініціювати звернення народних депутатів до Конституційного суду щодо рішення ВАСУ про позбавлення мандатів народних депутатів Павла Балоги і Олександра Домбровського.

Читайте також:

Рибак запропонував, щоб вердикт у справі про позбавлення мандатів Балоги і Домбровського виніс КСУ

Яценюк пояснив, що двох депутатів позбавили мандатів за відмову приєднатися до регіоналів

Однопартійці позбавленого мандата Балоги попросили допомоги Європи

Комментарии
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...