Топ Новини

Amnesty International визнала марність «арабської весни»

9 січня 2012 в 14:28
Народні повстання у низці країн Північної Африки, які отримали назву "арабської весни", не призвели до покращення ситуації у сфері захисту прав людини. Про це йдеться в оприлюдненій у понеділок, 9 січня, доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International (AI).
lib.jpg
aljazeera.net

"За певними винятками, більшість урядів не зрозуміли, що відбулися масштабні зміни", - підкреслюється у документі AI. Правлячі режими намагаються або підміняти давно назрілі реформи напівзаходами, або всіма силами зберегти владу, не зупиняючись перед насильством проти власного населення, цитує доповідь правозахисників агентство dpa.

У Єгипті військові постійно обіцяли виконати вимоги, висунуті демонстрантами в ході "революції 25 січня". Проте після повалення президента Хосні Мубарака кількість порушень прав людини навіть збільшилася, відзначають автори доповіді. У Лівії Національна перехідна рада виявилася нездатною взяти під контроль окремі збройні угруповання повстанців. Найгірше виглядає ситуація у Сирії, де військові цілеспрямовано вбивають людей, намагаючись придушити акції протесту населення.

Одночасно Amnesty International розкритикувала ставлення світової громадськості до проблем захисту прав людини на Близькому Сході. Такі міжнародні організації, як Африканський Союз, Ліга арабських держав і Європейський Союз, діють непослідовно і нерідко приймають суперечливі рішення. Їм слід зрозуміти, що підтримка населення країн Близького Сходу та Північної Африки є одним з найважливіших завдань, підкреслюється в доповіді.

Amnesty International вважає, що провідні політики Заходу повинні більше уваги приділяти проблемам захисту прав людини, відзначає агентство AFP. Експерт німецької секції AI по Близькому Сходу і Північній Африці Рут Юттнер (Ruth Juttner) закликала міністра закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле (Guido Westerwelle), що здійснює робочу поїздку країнами Магриба, торкнутися цих проблем під час перемовин. "Зовнішня політика ФРН не повинна, як це було в минулому, підтримувати режими, які заради збереження власної влади ігнорують права людини", - підкреслила співробітниця "Міжнародної амністії".

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...