Адвокати підозрюваного в підготовці замаху на Путіна не встигли оскаржити в Євросуді його екстрадицію

27 серпня 2012 в 07:19
Захист другого підозрюваного у справі про підготовку замаху на президента РФ Володимира Путіна Іллі Пьянзіна мав намір оскаржити рішення про його екстрадицію до Росії в Євросуді з прав людини, але не встиг.
pyanzina.jpg
rapsinews.ru

Захист екстрадованого в Російську Федерацію підозрюваного у справі про підготовку теракту проти президента РФ Володимира Путіна Іллі Пьянзіна мав намір оскаржити законність його екстрадиції в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Адвокат Дмитро Тодоров, який представляв інтереси Пьянзіна, готував звернення до ЄСПЛ ще один адвокат, але правоохоронці встигли екстрадувати Пьянзіна до того, як звернення було направлено до ЄСПЛ.

"Правоохоронні органи врахували ситуацію щодо Осмаєва і екстрадували Пьянзіна максимально швидко, щоб він не мав шансів залишитися в Україні", - сказав Д.Тодоров.

Окрім того, він висловив думку, що ані прокуратура, ані суд не навели достатніх мотивів для екстрадиції його колишнього підзахисного. А аргументи захисту, по суті, були проігноровані.

В якості аргументів захист заявляв наступне: запит на екстрадицію повинен містити інформацію про обставини скоєних екстрадованою особою злочинів, проте в обігу Генпрокуратури РФ були тільки описи статей, за якими звинувачується І.Пьянзін у РФ. Також, адвокат вважає, що видача І.Пьянзіна РФ суперечить ч.1 ст.7 Конвенції "Про видачу правопорушників" від 1975 р., тому що він видається Росії у зв'язку з обставинами, що мали місце на території України. Захист в ході оскарження рішення Генпрокуратури України про екстрадицію І.Пьянзіна в Малиновському районному суді Одеси, а також в Апеляційному суді Одеської області наводив й інші аргументи, але всі їх суди вважають недостатніми для скасування екстрадиції.

Згідно з документами, які передав у розпорядження агентства "Інтерфакс-Україна" Д.Тодоров, екстрадиційний арешт І.Пьянзіна був проведений 23 серпня.

Заперечуючи проти екстрадиційного арешту Д.Тодоров звернувся до Малиновського суду Одеси із заявою, що, відповідно до ч.7 ст.463 КПК України, екстрадиційний арешт може бути застосований лише до вирішення питання про видачу особи (екстрадицію).

"Враховуючи, що питання про видачу І.Пьянзіна вже вирішено, застосування екстрадиційного арешту до нього є незаконним. На підставі викладеного, подання про застосування екстрадиційного арешту щодо Пьянзіна І.О. є необґрунтованим, у зв'язку з чим, керуючись ч.7 ст .463 КПК України, прошу суд: відмовити в застосуванні екстрадиційного арешту щодо Пьянзіна Іллі Олександровича, 28.10.1984 року народження", - сказано в запереченні адвоката проти екстрадиції.

Нагадаємо, 26 серпня влада України екстрадувала в Росію Іллю Пьянзіна - одного з підозрюваних у підготовці замаху на президента РФ Володимира Путіна.

Апеляційний суд Одеської області ухвалив остаточне рішення про екстрадицію в РФ уродженця Грозного Адама Осмаєва - його підозрюють у підготовці замаху на Путіна. За словами керівника відділу зв'язків з громадськістю української Генпрокуратури Юрія Бойченка, передача Осмаєва російській стороні може відбутися найближчим часом.

Апеляційний суд Одеської області 14 серпня підтримав пропозицію прокуратури про екстрадицію до Росії Осмаєва, однак після рекомендацій європейского суду з прав людини (ЄСПЛ) процедуру було припинено.

27 лютого російський «Перший канал» повідомив, що спецслужби України та РФ зірвали замах на прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна. За даними телеканалу, терористи готувалися за вказівкою лідера північнокавказьких бойовиків Доку Умарова.

На початку лютого українські ЗМІ повідомили про спецоперацію в Одесі, в ході якої бійці спецпідрозділу СБУ «Альфа» затримали двох бойовиків, підозрюваних в організації теракту.

На початку січня Головне управління МВС України в Одеській області порушило кримінальну справу за фактом вибуху і пожежі в будинку по вулиці Тираспольській, 24 у Одесі, під час якого загинув 26-річний громадянин Російської Федерації і серйозно постраждав 28-річний громадянин Казахстану. Третій постоялець зник. За даними ЗМІ, це був Адам Осмаєв. Вибух стався під час виготовлення вибухового пристрою.

Читайте також:

Україна не видасть підозрюваного в замаху на Путіна до рішення Євросуду


Підозрюваний в замаху на Путіна попросить притулку в Грузії та Фінляндії

Україна призупинила екстрадицію підозрюваного в замаху на Путіна

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...