Топ Новини

Адвокат удови Гонгадзе бачить дві можливості встановити істину в справі Пукача

3 лютого 2013 в 15:01

Валентина Теличенко вважає, що справу Пукача необхідно відправити на дослідування для встановлення замовників вбивства.

gongadze_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Справу колишнього генерала МВС Олексія Пукача, засудженого до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, було б доцільно відправити на дослідування. Про це ZN.UA розповіла адвокат вдови журналіста Мирослави Гонгадге Валентина Теличенко.

"Є, як мінімум, дві можливості встановити істину. По-перше, перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін у грудні минулого року заявив про те, що ведеться розслідування щодо встановлення замовників вбивства. І це розслідування проводилося окремо від розслідування "справи Пукача", - зазначила адвокат.

"По-друге, Печерський суд восени минулого року виділив матеріали щодо Юрія Кравченка, і направив їх у ГПУ. У вироку в "справі Пукача" міститься вказівка, що "справу щодо цієї особи виділено в окреме провадження. Чи порушено Генеральною прокуратурою відповідну кримінальну справу, невідомо не тільки мені, але і, наскільки відомо, адвокатам, що представляють інтереси покійного Кравченка. За моєю інформацією, вони ГПУ повідомили, що виступають проти можливого припинення розслідування у зв'язку зі смертю фігуранта", - підкреслила Валентина Теличенко.

За її словами, у вироку колишнього керівника МВС де факто визнано замовником викрадення і вбивства, оскільки в документі зафіксовано, що Пукач діяв за вказівкою тодішнього міністра. Але описавши вбивство на замовлення, суд, по суті, визнав, що замовлення не було, а був наказ. Суддя фактично виніс вирок Кравченку, але де-юре, покійний глава МВС замовником не є. 

"Безумовно, заслуговує уваги та обставина, що Леонід Кучма і Володимир Литвин, чиї прізвища згадувалися в свідчення Пукача, не були допитані судом як свідки. Припускаю, що встановити причетність цих осіб до скоєного злочину тільки на підставі свідчень Пукача було б складно, але закон передбачаэ їх допит", - зазначила адвокат.

"Я вважаю, що існувала не тільки можливість, але і доцільність відправити "справу Пукача" на дослідування. Можу припустити, чому це не було зроблено. Трирічний термін перебування колишнього глави департаменту кримінального розшуку МВС під вартою змушував суд поспішати. Подальше зволікання з оголошенням вироку давало адвокатам привід говорити про законність подальшого перебування їх клієнта за ґратами. Але Пукач міг бути засуджений за незаконне знищення документів. А розслідування, щодо участі екс-генерала у викраданні і вбивстві журналіста, могло бути відправлено на доопрацювання", - заявила Валентина Теличенко.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Сергія Рахманіна "Старі рани".

Читайте також:

Мати Гонгадзе вважає, що Пукач невинний і продовжує шукати сина

США взяли до уваги вирок Пукачу, але чекають покарання замовників вбивства Гонгадзе

Адвокат Кучми запевнив, що його підзахисний не причетний до вбивства Гонгадзе

Пукач може опинитися в одній з колонії Луценка

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...