Знайдено спосіб лікування одного з видів чоловічого безпліддя

25 вересня 2012 в 06:27
Сперма містить фермент фосфоліпазу С-дзета. Після запліднення цей білок запускає процес активації яйцеклітини, з якого починається формування та розвиток ембріона. Дефекти ферменту викликають порушення ембріогенезу, що свідчить про чоловіче безпліддя.
Fertilization_340x255.png
medportal.ru

Учені з Великобританії і Греції запропонували спосіб лікування одного з видів чоловічого безпліддя. Дослідження провела група фахівців під керівництвом Карла Суонна з Медичної школи Кардіфського університету. Стаття дослідників опублікована в журналі Fertility and Sterility.

У ході попередніх досліджень Суонн і його колеги з'ясували, що сперма містить фермент фосфоліпазу С-дзета. Після запліднення цей білок запускає процес активації яйцеклітини, з якого починається формування та розвиток ембріона. Дефекти ферменту викликають порушення ембріогенезу, що свідчить про чоловіче безпліддя.

На новому етапі роботи група Суонна синтезувала в лабораторії рекомбінантну фосфоліпазу С-дзета. Після цього вчені провели серію експериментів з яйцеклітинами. Вони вводили отриманий фермент в цитоплазму цих клітин. У результаті введення рекомбінантного білка відбувалася активація яйцеклітини, і починався нормальний розвиток ембріона до стадії бластоцисти.

За словами авторів дослідження, поки дану методику можна застосовувати лише в лабораторії, для її впровадження в клінічну практику будуть потрібні деякі модифікації. Однак у майбутньому метод можна буде використовувати при проведенні екстракорпорального запліднення, щоб підвищити шанси пар на успішне зачаття дитини.

Читайте також:

В Україні безпрецедентними темпами росте чоловіче безпліддя


Вчені попереджають: зловживання мобілками шкідливе для здоров'я

Народні депутати — проти бездітних сімей


За радістю материнства — в Україну

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...