Захворюваність на туберкульоз у пострадянських країнах - у 8 разів вища, ніж у Європі

24 березня 2012 в 11:08
Особливу стурбованість представляє зростання числа випадків туберкульозу з множинною і широкою лікарською стійкістю.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня) представила доповідь про ситуацію з цією хворобою в Європі, повідомляє центр новин ООН.

Експерти ВООЗ відзначають, що туберкульоз не оминув жодної з країн регіону, але найбільшою мірою він поширений у всіх 15 пострадянських країнах, а також у Болгарії, Румунії і Туреччини.

Як зазначив Огтай Гезалов з Європейського бюро ВООЗ, в цих 18 країнах рівень туберкульозу залишається майже у вісім разів вищим, ніж у Західній Європі, тобто становить приблизно 69-70 випадків на кожні сто тисяч населення. В інших країнах європейського регіону ВООЗ цей показник складає близько восьми випадків на кожні сто тисяч населення.

У цілому в 2010 році в країнах регіону було зареєстровано 309 648 нових випадків туберкульозу. Це на 2,6% менше в порівнянні з 2009 роком. Ці цифри підтверджують, що за минулі п'ять років у масштабах регіону спостерігалося загальне зниження числа зареєстрованих випадків. Проте серйозною проблемою для досягнення мети ліквідації небезпечної хвороби є спостережуване зростання числа випадків туберкульозу з множинною і широкою лікарською стійкістю.

«У нашому регіоні спостерігаються найнижчі показники успішності лікування ТБ і найвищі рівні туберкульозу з множинною і широкою лікарською стійкістю в світі, - сказала директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужа Якаб.

Читайте також:

В Івано-Франківській області виділять 8 млн грн на боротьбу з туберкульозом

Українців з відкритою формою туберкульозу будуть госпіталізувати примусово

ВООЗ рекомендує туристам робити щеплення перед поїздкою на Євро-2012

ВООЗ схвалила новий експрес-тест на туберкульоз

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...